Murat Muratoğlu
Murat Muratoğlu
Murat Muratoğlu

Murat Muratoğlu'nun resmi TRhttp kanalıdır.
Sözcü Gazetesi'nin cesur köşe yazarı Murat Muratoğlu güncel ekonomi hakkında önerilerde bulunuyor.
Murat Muratoğlu TRhttp Kanalında yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.
Burada yer alan yorumlar kişisel görüşlere dayanan analizlerden oluşmaktadır.
Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Buradaki yorumlardan yola çıkarak yatırım yapan kişilerin kararlar ve ticari amaçlı işlemlerden doğabilecek zararlardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilemez ve bağlayıcılığı yoktur.

İletişim: [email protected]

YORUMLAR
 1. Serdar Kaşıkcı

  Serdar Kaşıkcı18 saatler önce

  MURAT MURATOĞLU(YA DA HER NEYSEN) 1991(Ocak)-2001(Aralık) arasındaki 10 yılda doların kaç kat arttığını bana yazabilir misin buradan?

 2. Sebahattin Kanat

  Sebahattin Kanat19 saatler önce

  Bu kadar bilgi sahibi olduğuna göre kessin içiyorsundur 😂. Ps: kenevir üzerine izlediğim en iyi video 👍🙏

 3. Murat GUNER

  Murat GUNER20 saatler önce

  Bu nasıl seviyesiz bir içerik, bir de yazmışlar yok zeka ürünüymüş, Kurtuluş Savaşında canlarını verdiler bizim için, hala dolar şöyle, yok 128 nerde, ülkenin yaptıklarını dünya konuşuyor siz de boş konuşuyorsunuz. Savunma sanayisinde geldiğimiz yere dünya gıptayla bakıyor siz magazin peşinde, bedava mı oluyor bunlar bedeli olacak tabi, herkes evinden ülke yönetiyor, dünyada dost ülke yok neredeyse yetmiyor içerde fetö ve yandaşları hainlerle de uğraşıyor güzel ülkem, eleştirenlere bakın arabasını yenileyememiştir tüh dolar uçtu cart curt, geri dönün bakın bakalım ülken için yaptığın tek bir şey var mı? Ülkenin geleceği söz konusu bırakın partileri eleştirmeyi bir tane ülkemiz var. Eğer düşmanınız artıyorsa doğru yapıyorsunuz demektir, içeridekiler se asıl üzücü olan, tüm hainlerin hak ettiği yere kavuşmalarını ve ülkemizin de hak ettiği yere bir an önce gelmesi dileğiyle...

 4. Hope Icarus

  Hope Icarus23 saatler önce

  tek kelimeyle Supersin

 5. İbrahim Sağdıç

  İbrahim SağdıçGün önce

  Ülkenin bu duruma düşmesinin sebebi, Tayyip Erdoğan değildir. Ülkeyi bu duruma düşürenler, Deniz Baykal haini ve Bunadığı halde Koltuğunu bırakmayan Ecevit tir.

 6. Kadir Arslan

  Kadir ArslanGün önce

  Ulan 20 senedir batıyoruz, bi batamadık gitti

 7. Sahin Eren

  Sahin ErenGün önce

  Abi mükemmel pavyon benzetmesi 👍👍🤣

 8. Emre Yılmaz

  Emre YılmazGün önce

  Yiğite tip olarak çok benziyosun

 9. Atıl Kenpo X

  Atıl Kenpo XGün önce

  Böyle harika bir eko-mizahın ülkemiz TV kanallarında örnek olarak Ana haberden önce aynen bu çerçevede yayınlanabilmesi lazım düzenli.. Olur mu? Zor

 10. MELİS YILMAZ

  MELİS YILMAZGün önce

  Abi AKP oy vermeyipte geçmişe bakıp Atatürkçüyüm diyen lakin Atatürkün bir sözünü söyleyemeyen şahısa mı oy vereyim yada kim olduğu belli olmayan devlete atıp tutan birilerinemi oy vereyim bakın büyük bir savaştan çıktık ve Türkiye yi kurduğumuz sıralar ekonomi yerle birdi ve CHP nin olduğu dönemlerde hastahane sıraları açlık kıtlık dahi başörtü vb olaylar say say bitmez yaşanırken şuan sadece o ekonomik sıkıntının %10 bile yaşamazken devletten niye bu kadar tiksindiniz .Savaştan sonra G20 ye girmiş bir devlet olarak çıkıp ekonomimizin RTE 'den sonra yükselmesine dikkat edelim gençlerin beyni bulandırılıyor yanlış yere çekiliyor şu an Atatürkçüyüm diye konuşanlar gerçek bir Atatürk düşmanı Atatürk'ün yolundan giden insanlar değiller eğer hâlâ gençlere ülkelerinden nefret etme aşılanırsa durumumuz vahim ve bir zaman gelecek yanlış seçim yapacağız fakat iş işten geçmiş olacak lütfen ayrıntılı olarak araştırın. Şuan Amerika ,Rusya ,Almanya, vb önür devletlerde yaşamak isteyen ve özenen gençlere sesleniyorum evet sömürgeciliğin altında binlerce mazlumun kanı altında ırkçılığın ve hırsızlığın yapıldığı geçmişte en büyük zülüm ve eziyet edip masumları harcayıp elde ettikleri ekonomik güçle kurulmuş devletlere özenmeyin o devletler sizin şehitlerimizin ölmesine sebebiyet verdi yazılacak o kadar çok şey var ki aslında.

 11. Esma Dülek

  Esma DülekGün önce

  Sayın arkadaşlar mısırda 1 paket sigaraya zam yapıldı diye televizyonlar karşısında isyan etti ve mursi düştü ve o şöför arkadaş izmarit toplarken görüntülendi olanla şükür etmemiz lazım zor zamanlardan geçiyoruz herkez sabır etsin yoksa elinizde olanlarıda kaybedersiniz amaç recep tayip Erdoğanı düşürmek türk devleti islamı yok etme projeleridir bu konuşan arkadaş da bu devleti yok etmeye çalışanların maşasıdır durumu yerinde konusuyor herkez sabır etsin keyfine baksın bunların galyanına gelmeyin

 12. FALCON 79

  FALCON 79Gün önce

  Hergün bir çorba param çıkıyor. Milyonlar da gözüm yok. Zevkli bir oyun, beyin cimlastiği. Ömür boyu daimi hobim. Özgürlüğün anahtarı. Gezerek para kazanma. İnsan faktörü sıfır

 13. Ferda Vomiero

  Ferda VomieroGün önce

  Ahahahhahahshahahhshshahaa ya hem komik hem Zeki ❤️❤️❤️

 14. tunaogul arslan

  tunaogul arslanGün önce

  murat bey başka adam mı kalmadı dünyada röportaj yapacak, bu adam kim, servetini nasıl kazanmıştır, ailesi ve kendisi yüzbinlerce insanın ve devletin parasını çalmış şerefsiz haysiyeti beş para etmez bir adamdır, imar bankası , çukurova , star tv, telsim, motorola binlerce şirketle halkı ve devleti soymuştur, bugünkü iktidar veya merkez bankası başkanı siyasetçilerin yönetim zaafiyetleri olabilir, ama bu konuyu konuşacak adammı kalmadı?

 15. jjj jjj

  jjj jjjGün önce

  Damat düştü milletin başına daha ne olsun. Milleti takan mi var... Müteahitler EKONOMİSİ milleti inletti

 16. Erol Bayrak

  Erol BayrakGün önce

  Seni hiç savcılar görmezmi felaket tellallığı yapıyorsun her daim ermenimisin acaba

 17. macera adamı & adventure man

  macera adamı & adventure manGün önce

  👍

 18. mine savas

  mine savasGün önce

  Murat Muratoğlu ağzınıza sağlık.İnşallah birileri dinler de anlar.Ağlanacak haldeyiz.Ölmüşüz de farkında değiliz.

 19. umut Kartal

  umut KartalGün önce

  Çok güzel anlatmışsınız

 20. SİN & NURİ

  SİN & NURİGün önce

  Allah razı olsun...

 21. Bilal Uysal

  Bilal UysalGün önce

  Murat bey ya da bilen birisi cevaplarsa mutlu olurum. Türkiye likidite desteğinde %9'luk bir yardım yapmış GSYİH oranla ve bu G20 içinde en büyük pay. Likidite derken bu faizle verdiği kredileri dahil ettiğine göre IMF GSYİH pandemi destek raporunda %1.1 halka destek verdiğimizi göre %8'lik bir oran krediye mi girmiş oluyor ? O zaman halkın kredi borcu daha da artacak değil mi ? Ülke (halk) kredi ile mi ayakta duruyor demek ? Faiz yüksek o zaman borç da yüksek demek ...

 22. HBR

  HBRGün önce

  Murat abi yine ekonomiyi batırdın 😉.

 23. Gürol Güven

  Gürol GüvenGün önce

  Bu ülkede benzerin yok sevgili Murat Muratoğlu. Artık Levent Kırca yok Cem Yılmaz yok sen varsın acıyı tatlı yapan eşsiz usta.

 24. 61LoRd16

  61LoRd16Gün önce

  Abi kısaca şöyle desene adamlar osursa fırtınaya dönüşecek fırtınaya dönüşmesini engellemek için 1 dolarımız bile yok diken üstündeyiz arkadaşlar 18 yaşımdayım sabah saat 8 21 saatir uyumudım şuan düşünüyorum ne yapmalıyım diye ders kitaplarım kenarda bana bakıyor ben diyorum onlara size vakit ayırsam ben ne kazandıracaksınz ? saçım dökülmeye başladı biraz akıl versenize.

 25. erol sinan zorlu

  erol sinan zorluGün önce

  Yapılanlar hata değil. Tek derdi cukka olanların memleketi satma hikayesi.

 26. Abdülkadir Bezir

  Abdülkadir BezirGün önce

  Yazık oldu bize

 27. Hakan Önal

  Hakan Önal2 gün önce

  Avrupa’nın en büyük ekonomileri zor durumda Avrupa'nın büyük ekonomileri zor günler geçiriyor Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden İtalya, Almanya ve İspanya ilk çeyrekte koronavirüs salgınında artan vakalarla daraldı. Fransa ise kısıtlamalara rağmen çok az büyümeyi başardı. Yavaş aşılamayla birlikte Avrupa Birliği’nin ekonomik toparlanma konusunda ne kadar geride kaldığı da büyüme rakamlarıyla ortaya çıktı. Euro bölgesinde bulunan 19 ülkenin büyüme rakamlarıysa neredeyse kesin bir iki dipli resesyonu gösteriyor. Bu dönemde ABD, hanehalkı harcamalarıyla yüzde 6,4 büyüdü. Almanya, İtalya, İspanya geriledi Almanya’da ilk çeyrekte ekonomi yıllık bazda yüzde 1,7 daralırken, İtalya’da yüzde 0,4 ve İspanya’da yüzde 0 ,5 geriledi. Bunun yanında sıkı karantina önlemleri uygulayan Fransa yıllık yüzde 0,4 büyüme gösterdi. Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan Almanya, ekonomistlerin beklentisinden daha fazla daralırken ülkedeki sıkı karantina önlemleri bu düşüşte etkili oldu. İtalya’daki ekonomik daralma ise ülkenin çift dipli bir resesyonun içerisinde bulunduğunu gösteriyor. Başbakan Mario Draghi 260 milyar avro değerinde yeni bir harcama paketi planladığını açıkladı. İspanya’da azalan tüketim ve yatırım ile birlikte büyümede dip görüldü. Hükümet ise AB’nin toparlanma fonunun devreye girmesiyle birlikte yılın ikinci yarısında bir toparlanma bekliyor. Euro bölgesi'nin tamamı ise ilk çeyrekte yüzde 0,6 daraldı.

 28. TReable X

  TReable X2 gün önce

  Kafire rahmet okunmaz muro.

 29. dalgalara sevdalandım

  dalgalara sevdalandım2 gün önce

  Türkiye ekonomisini yönetenler ölümüne rest çekmiş geleceğimize. Eğer 1 gram aklınız varsa eski sisteme geri döneriz bize gelecek kuşağımıza bunu yaşatanlarada ÖLÜMÜNE BİZDE REST ÇEKELİM SANDIKTA HAYDİ BASKA KAPIYA

 30. Sait Serbest

  Sait Serbest2 gün önce

  Neyi söylediler ki onu ( nereye gittiğini) söylesinler.

 31. Sait Serbest

  Sait Serbest2 gün önce

  Çanlar bizim için çalmaya devam eder.

 32. Sait Serbest

  Sait Serbest2 gün önce

  Çan çalmaz diyorsun yani...

 33. ali arslan

  ali arslan2 gün önce

  eğitim mecbur ise çocuklarımıza iş vermek zorundasın ey akp

 34. ayhan sapmaz

  ayhan sapmaz2 gün önce

  ses patlaması çok buda sesi kesersen patlama yerinden kestiginizden kaynaklanıyor

 35. Yoook Vaaar

  Yoook Vaaar2 gün önce

  Abi sırf gülmek için geliyoruz ama seni dinlerken yemeğin altını yaktık

 36. Zeki Gökmen

  Zeki Gökmen2 gün önce

  trhttp.info/vision/video/nV6F2cRhZrCLoqQ

 37. Engin dalcı

  Engin dalcı2 gün önce

  Zannedersin ki melek Cem uzan dediğin adam da hırsızın farklı bir versiyonu 😏

 38. Hakan BEHCAN

  Hakan BEHCAN2 gün önce

  Abi, senin fotonu ve anlatımlarını kullanan bi ton ekonomi youtuber kanalı var. Bunlara izin veriyor musunuz?

 39. Mustafa Aykan

  Mustafa Aykan2 gün önce

  Yani Titanik su alıyor , orkestra çalıyor 😀

 40. okumanın gucu

  okumanın gucu2 gün önce

  Ulaaaaaaaannn

 41. Cahitkirkbesoglu Cahit

  Cahitkirkbesoglu Cahit2 gün önce

  Murat bey sana helal olsun

 42. Hakan

  Hakan2 gün önce

  bunlari 2007 de anlatiyorduk.

 43. İbrahim Selim SUNĞUR

  İbrahim Selim SUNĞUR2 gün önce

  nasıl ülke dışına çıkabilirz

 44. Recep Tayyip Hatiboğlu

  Recep Tayyip Hatiboğlu2 gün önce

  Halk bank davası ne oldu

 45. ?? ? BMİ

  ?? ? BMİ2 gün önce

  TL nin yükselmesi için satış yapmak gerekiyor.Ülkeye döviz girmesi gerekiyor

 46. Hüseyin

  Hüseyin2 gün önce

  Abi Nietzsche nihilist değil hatta tam tersi nihilizmden bizi kurtarmaya çalışan biri

 47. Hüseyin

  Hüseyin2 gün önce

  Yorum

 48. Fatih Yavuz

  Fatih Yavuz2 gün önce

  ulan abi sana seviyorum valla

 49. Nikola tesla

  Nikola tesla2 gün önce

  Turkiye battı kardesim Batan geminin malı da biziz

 50. sertan bayer

  sertan bayer2 gün önce

  Para versen böyle reklam yaptıramazdın yandaş yalamalara Murat😅👌🏻

 51. Gürkan Gülmez

  Gürkan Gülmez2 gün önce

  Sadece erdoğan gitsin kim gelirse gelsin diyen beyinsizler hepinizin beynini sikeyim ekonomi iyi demiyoruz şu zor zamanda birbirimize destek olucakken böyle salakları dinleyip ülkemize düşman hale geliyoruz gözünüzü açın sadece algı yönetimi yapıyorlar karşı partiden para yiyorlar

 52. Mustafa Aykan

  Mustafa Aykan2 gün önce

  Akp iktidarda oldukça , 1.trilyon$ verseler yine batırır ⚠️

 53. Gürkan Gülmez

  Gürkan Gülmez2 gün önce

  Türkiyeyle bir gram alakası yok hatta venezuela türkiyenin 2001 yılı öncesi gibi yazık türkiye çok iyi yerlere gidiyor siz nankörlük yapmaya devam edin

 54. irfan temiz

  irfan temiz2 gün önce

  "CASA'DA NO PAPEL"

 55. iblgn blbn

  iblgn blbn2 gün önce

  Sayın Muratoğlu sizi ailece izliyoruz ve çok beğeniyoruz. Ama oğlumuz bitcoin konusunda yeterli bilgi alamadığından şikayetçi,bu konudaki çalışmalarınızı biraz artırsanız y ve z kuşaklarının sizi daha çok seveceği kanısındayım. Saygı ve sevgilerimizle.

 56. Aydin Karaman

  Aydin Karaman2 gün önce

  Selçuk Geçer ile midye yediniz mi Murat Bey? Kendisinin 2020'de 1 yıldan fazladır iddia ettikleri İddia-1) Dolar 2021 ocakta en az 9TL Sonuç-1) Dolar 2021 nisanda 8.5 İddia-2) Altın onsu 2500 hatta 3000 Sonuç-2) Altın 2021 nisanda 1790 İddia-3) Euro-Dolar paritesi 1.08. Hatta Dolar-Euro'ya dönecek dedi Sonuç-3) Euro-Dolar paritesi 2021 nisanda 1.20 hala İddia-4) BIST-100 1000'in altına düşecek dedi Sonuç-4) BIST-100 1.500'e dayandı şimdi 1.421 İddia-5) Evini yarı fiyatına al dedi Sonuç-5) Evler iki katına çıktı İddia-6) Faiz inecek dedi Sonuç-6) Faiz malum İddia-7) Beraat Albayrak artık doları tutmayacak dedi Sonuç-7) Beraat Albayrak'ın kendisini tutamadık İddia-8) Merkez Bankası bunu yapacak dedi Sonuç-8) Merkez Bankası şunu yaptı İddia-9) Atatürk'ü arka fon yapıp yatırım tavsiyesi değil bunlar dedi, çılgın başlıklar attı. Sonuç-9) Bal gibi de yatırım tavsiyesi verdi.

 57. Hasan Engun

  Hasan Engun2 gün önce

  Dolar 9 TL olacakmış böyle bişey olabilirmi immkaanııı yooookk

 58. Emre Yılmaz

  Emre Yılmaz2 gün önce

  Bi dolandırıcıyla bi propogandacı biraraya gelmiş ülkeyi kötülüyorlar.

 59. Bir Garip Genç

  Bir Garip Genç3 gün önce

  Dolar düşmez mi yani şimdi hiç ?

 60. Onur Kabaca

  Onur Kabaca3 gün önce

  Her şey bu kadar mükemmel anlatılabilirdi. Ülkede durum anlattığın üzre o kadar kötü ki katıl yapamıyoruz anca begenerek abone oluyoruz hakkını helal et abi.

 61. mytubeportal

  mytubeportal3 gün önce

  tüm videolarınız harika ama bu inanılmazdı 😬 , beyin olsa yönetim sizi danışman olarak kaçırmamaları gerekirdi. sevgilerimizi sunuyoruz.

 62. Mevlüt Ekin

  Mevlüt Ekin3 gün önce

  Sadece ekonomi değil, bu ülkede hiçbir iyi olan bir şey kalmadı.

 63. The Shape

  The Shape3 gün önce

  zaten her bayramdan sonra her yılbaşından sonra felan aynılarını söylüyorsunuz birşey olmuyor :))

 64. fatih mehmet

  fatih mehmet3 gün önce

  bizim çok acil dolar basıp piyasaya sürüp doları düşürmemiz gerek :))

 65. Rhm Demir

  Rhm Demir3 gün önce

  Benim gözümde iktidarın jölelisi ne ise sende aynısın . Ara ara videoların denk geliyor hep aynı batacaz ölecez başka muhabbetin yok

 66. ali ferat

  ali ferat3 gün önce

  Ekonomi berbat doğru ama ekonomi patlarsa zil takıp oynacak bir kesim var ya o da çok üzücü. Rabbim bu iktidarın da bu muhalefetinde eline düşürmesin bizi. Düzgün bi kadro gelsede şu ülkeyi biraz toparlasa...

 67. Anthony Burak DURSUN

  Anthony Burak DURSUN3 gün önce

  Aylardır ekonomi şöyle oldu herşey tepetaklak, patladık gidiyoruz diyorsun. Zaten olan şeyleri söyliyorsun 😂

 68. ahmet ekinci

  ahmet ekinci3 gün önce

  Helal olsun gerçekleri korkmadan çekinmeden söyleyen cesur insan..

 69. KillerTrader

  KillerTrader3 gün önce

  Çok abartıyorsun.

 70. emrah ekber

  emrah ekber3 gün önce

  biraz daha dua etsen müslüman olacak kraliçecik :)

 71. Yasin Gemici

  Yasin Gemici3 gün önce

  Kenevir vaoooowe

 72. Ömer Terzioğlu

  Ömer Terzioğlu3 gün önce

  AL BU KİRAZDA KALMAZ BİRAZDAN

 73. Umut Can Apaydin

  Umut Can Apaydin3 gün önce

  Gülüyoruz gülüyoruz da..

 74. mehmet yarlığan

  mehmet yarlığan3 gün önce

  Ekonominin değil ama kraliçenin sadık bir kulu olduğun görülüyor. Kime hizmet ettigin belli, Allah layigini versin.

 75. Felaket Tellalı

  Felaket Tellalı3 gün önce

  Vakitsiz gitti rahmetli

 76. y b

  y b3 gün önce

  😟👍

 77. TURKISH INVESTOR

  TURKISH INVESTOR3 gün önce

  Tv programınızı sabırsızlıkla bekliyorum, Let's money be with You...

 78. İBRAHİM TOGAY

  İBRAHİM TOGAY3 gün önce

  devletimizi yıkmak için yapılması gerekeni söylemiş zat bizden çaldığıyla bakın nasıl sarayda yaşıyor tebrik ediyorum herkes yapamaz ...

 79. Umuda Yolculuk TEAM

  Umuda Yolculuk TEAM3 gün önce

  O kadar okumuşsun ama işi öğrenmemişsin murat bey şu açılışa kuran koy bak bu has koyunlar nasıl peşinden geliyor bilimsel konuşma Allah de din de iman de bitmiştir konu.