Ben Milliyetçi Gördüm: Bahadırhan Dinçaslan - Aydaki Adam - İlker Canikligil - B26

Aydaki Adam'da farklı ideolojilerden insanları dinlemeye devam ediyoruz. Bu kez konuğumuz milliyetçi yazar Bahadırhan Dinçaslan. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trhttp.info/auto/-xT.html...

Milliyetçilik nedir, ne değildir? Ülkücüler milliyetçi midir? Milliyetçilik ne zaman yükselişe geçti? Türkiye'de milliyetçiliği kimler temsil ediyor? AKP milliyetçi sayılır mı? MHP milliyetçi mi?

FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
➡ bit.ly/FluTvBen Milliyetçi Gördüm: Bahadırhan Dinçaslan - Aydaki Adam - İlker Canikligil - B26 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

➡Hadi Özışık ve Postmodernist Tokat - Böyle Buyurdu Kültür - Prof. Nevzat Kaya - B10
trhttp.info/vision/video/qqN4ysyhhtaKnH4

➡Cemil Şov: Barış Sarhan - Ne Çektik? - Burcu Batalay - B01
trhttp.info/vision/video/n4ims8-jsJmNkGk

➡Michael Haneke - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B
trhttp.info/vision/video/iJpplZh_a5aLmaQ

➡Tim Cook Robot Mu? - Zamazingo: Teknoloji Saçmaları - S02B05
trhttp.info/vision/video/h4OekqZ8htCInpQ

➡FluShow - Aptal Herifler - Canlı Yayın - B13 (Konuk Serhan Bali)
trhttp.info/vision/video/enppsrqWkLp7j3Y

Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online

YORUMLAR

 1. Tunahan Hamitoğlu

  Tunahan Hamitoğlu5 saatler önce

  Bir kaç kere farklı zamanlarda izledim. Milliyetçi yapıların en tehlikeli biçimini bu insanların daha örgütlü ve daha üst kademelerde göreve gelmeleri ile ortaya çıkartacaktır. Sempatik bulan insanları kesinlikle anlayamıyorum. insanlar bunda nasıl samimiyet görüyor anlayamıyorum. Sempati görüyorlarlar bir de. Hepsinin ellerinde kandan başka hiç bir şey görmüyorum..

 2. Huseyin Ozturk

  Huseyin Ozturk18 saatler önce

  Milliyetçiliği oturtabildiği hiç bir bilimsel hakiki temel yok, serbest piyasadan bahsediyor olumluyor, kişinin çalışıp mülkünün artmasından bahsediyor ana ideolojiye bunu oturtuyor aslında, yani buraya çıkan zat milliyetçi değil kapitalist olarak adlandırmalı kendini asıl olarak. Milliyetçiliğin hakiki, ahlaki ve evrensel bir fikir olarak kabul edilmesi bilimsel bir fikir olmaktan çok çok uzak. Kapitalizmi evrensel bir fikir olarak sayarsa bu en azından daha kabul edilir, komünizme karşıt fikir ortaya atması bakımından. Aslında buradaki zat ne milliyetçi değil anti komünist dolayısıyla kapitalist, milliyetçilik ise onun için bir aparattan ibaret. 12 eylül öncesi anti komünist propaganda nın akıl dışı olsa da kullanışlı olabileceğini savunan etik yoksunu sevimsiz bir görüntü sergileyen göz teması kurmaktan çekinen bir herifin tabii ki de bu uzantıdan bakacak olursak milliyetçiliği halkın zihnini bulandıracak bir aparat olarak gördüğünü ama bunu itiraf edemediğini rahatlıkla söyleriz.

 3. quotenkanake

  quotenkanake5 saatler önce

  üslubunuz çok yanlış dostum

 4. Denizcan Köse

  Denizcan Köse18 saatler önce

  Ne kadar entelektüel gözükürse gözüksün milliyetçiliği normalleştirip özümseyebilen birisinin makul bir insan olması mümkün değildir. Ki zaten şahsın özellikle Kürtler ve Ermeniler üzerine, kısa bir araştırmayla bulunabilecek çok talihsiz yazıları var. Hakkari-Şırnak civarlarında kaderine terk edebileceği bir Kürdistan tasarlamış mesela. Batı'daki Kürtleri de oraya gönderecekmiş. Çünkü Kürtlerin varlığını Türklerin liberalleşmesinin önünde bir engel olarak görüyormuş. En ''iyi'' milliyetçinin dahi aslında iyi olmaktan ne kadar uzak olduğunu bana bir kez daha göstermiş olduğunuz için teşekkür ediyorum.

 5. Can

  Can19 saatler önce

  evrim diyen milliyetçi ahahaha ilker hocam cidden en iyisini buluyor.

 6. Huseyin Ozturk

  Huseyin OzturkGün önce

  Sizin tek bir milletiniz ve dininiz var itiraf edemiyorsunuz ben söylerim para! Bu metanın yanında diğer kimlikler tamamen soyut kavramlar. Kimse paraistim demiyor açık açık ama buna ulaşmak için soyut kavramlar ilan ediyorlar. Bugünün dünyasında solun reform dan geçtiğini iddia ediyorsunuz kısmen doğru, ama faşizmin kıvamının da reformdan geçtiği çok bariz özellikle neoliberal ekonomilerde. Sizin MHP niz de softlaştı iyi parti haline geldi; yani reformdan geçmek zorunda olan kılıktan kılığa giren faşizm yolunu seyredenlerdir. İktidarı alamayacakları da çok bariz aslında iyi partinin alsalarda AKP ile yaşayacapımız senaryonun bir benzerini yaşarız, ondan sonrada milliyetçi faşizan ahmaklar gerçek milliyetçilik bu değil diyecekler! Paradoks un özü tutarsızlıktan, liberal dar kafalıktan ileri gelmektedir!

 7. Berkay Gürel

  Berkay GürelGün önce

  Çok büyük bir önyargı ile girdim videoya ama çok büyük yanılmışım güzel sohbet 👍

 8. A. T.

  A. T.Gün önce

  islamcı milliyetçilik gerçek milliyetçilik değildir

 9. murat güler

  murat gülerGün önce

  Bahadır DİNÇASLAN , bir Türk milliyetçisi olarak tam anlamıyla beni ve hayata bakışımı özetledi . Her tür bağnazlıktan arındırılmış , salt TÜRK MİLLETİ'nin menfaati ülküsünün ete kemiğe bürünmüş hali ..

 10. Ömer Ayhan

  Ömer AyhanGün önce

  Öncelikle herkese selamlar, bahadir beye sosyal medyada pek çok kez rastgeldigim ve bir kaç yazısını okuduğum için asinayim. Buradaki eleştirim sunucu bey ile ilgili olacak. Şimdi siz bir sunucu olarak üzerinde bilgi sahibi olmadığınız bir konu varsa ve bu konuda birisini çağırıp dinlemeyi konu edinen bir program yapıyorsanız, ne için önyargılarınizi ve bilgisizliğinizi gösteren yorumlar yapıyorsunuz anlayamadım. "Böyle milliyetçi mi olur ?" tavrındaki konuşmalarınız Z kuşağı bir milliyetçi olarak beni rahatsız ediyor. Siz milliyetçilik görüşünün oluşturulduğu fikirleri ve milliyetçilik görüşünün dayandığı fikir adamları ve onların görüşleri hakkında bilgi sahibi olmadan, kimin milliyetçi gibi olup olmadigini nasıl anlayabiliyorsunuz ? Milliyetçilik bir ırkı yüceltmek ve diğer ırkları yok saymak değildir. Milliyetçilik diğer milletleri yok etmek de değildir. Milliyetçilik milleti (aynı kültürel dokulara sahip insanlar topluluğunu(dil bunun icerisinde bir elemandır)) muasır seviyeye ulaştırmak için canla başla dil, din, ırk ayrımı yapmadan çalışmaktır. Sizin uzaktan gördüğünüz milliyetçi olarak tanımladığniz insanlar sizin kafanızda milliyetçiliğin ne olduğunu tanimliyorsa bu sizin bilgisizliginizdendir. Saygılar, iyi programlar

 11. Kaan A

  Kaan AGün önce

  büyük bir keyifle izledim. ağzınıza sağlık.

 12. ama neden

  ama nedenGün önce

  Stüdyoda kedi var, koltuklar tırmalanmış :d

 13. Fatih Tezel

  Fatih Tezel2 gün önce

  Siir gibi bir fikri muhabbeti Bahadir Bey ile İlker Bey bakis acilarindan izlemek sadece ufuklarimizi acmakla Kalmadi ayrica ruhumuzdaki eksiklikleride doyurdu. İlker Bey in hicivli onyargilarina ragmen Bahadir Bey in golleri ardi ardina atmasi ise ayri bir keyifti. Tesekkurler.

 14. Emrah Ipek

  Emrah Ipek2 gün önce

  Sen ilk bastan devleti irka kurmanin tarihini iyi oku ve nereden geliyor

 15. Emrah Ipek

  Emrah Ipek2 gün önce

  Ulan tüm konustuklarin Allahin indirdigi kitaba aykiri Allah sizi islah etsin irkcilar

 16. Emrah Ipek

  Emrah Ipek2 gün önce

  Birakin lan türkcülügü irkciligi

 17. Emrah Ipek

  Emrah Ipek2 gün önce

  Vay irkci kardesim Benim

 18. Sadece Nesli

  Sadece Nesli2 gün önce

  Devlet Bahçeli nedir sorusu muhteşemdi :)

 19. Neo Liberal

  Neo Liberal2 gün önce

  MILLIYETÇI LIBERAL

 20. Neo Liberal

  Neo Liberal2 gün önce

  Akp kapitalist DEĞILDIR. sosyalizme daha yakındır

 21. Neo Liberal

  Neo Liberal2 gün önce

  Ülkenin kanseri

 22. tembel aktivist

  tembel aktivist2 gün önce

  Yav arkadaş o kadar mürekkep yalamış insanlarsınız adam bir şeyler biliyor diye dünyanın en kötü en kanlı ideolojisine sahip bir adamı öve öve bitirememişsiniz. Bilginin bu kadar önemi yok arkadaşlar... Bizim toplum nedense bilgili bir insan görünce ne düşündüğüne bakmadan saygı gösteriyor. Adam bildiğin kötü bir insan. Patron olsa işçilerine eziyet eder... Şimdi brecht mi nazım mı sartre mı bu adam mı bizim dostumuz. Size akp fazla bile... Beter olun...

 23. Hellmarch

  HellmarchGün önce

  Dünyanın en kanlı ideolojisi kapitalizmdir ardından komunizm gelir. Kapitalizmin yeni dünyanın keşfinden bu yana yaptığı katliamlar o ana kadar yaşamış insan sayısına denk geliyor diyenler bile vardır. Komunizm için Stalin Mao PolPot Çavuşesku,Kızıl Kimerler,biz de PKK,Kore Kim sülalesi ve daha adını unuttuğum örgüt ve lider ile kapışmaya dahildir. Aşırı milliyetçilik babında Nazilerin yaptıkları bunların yanında çatapat gibi kalıyor. Tabi Naziler bunları Yahudilere yapmasalardı bu kadar konuşulmazdı. Çünkü daha beterini çingenelere yaptıkları halde bilen eden sayı azdır. Yani sözün özü siz siz olun şurada burada duyduğunuz algılara kapılıp altını dolduramayacağınız istatistiki veri vermeyin. Ayrıca Akp üstünden de distopya baydı artık.

 24. Ahmet Emre İnan

  Ahmet Emre İnan2 gün önce

  Sabit olmayan her fikrin hastasıyız.

 25. Elder

  Elder2 gün önce

  26:28 - bunu büyük bi iltifat olarak kabul ediyorum. +ben de. uzun zamandır böyle kahkaha atmamıştım. mükemmelsin hoca.

 26. Aslihan Y.

  Aslihan Y.2 gün önce

  açıp izlemek dahi istemmeiştim açmış bulundum ve kalakaldım devlet sadece millet varsa vardır ben gözlerimin cekik oldugunu 30 yıllık ömrümde 2 sene önce farkettim..bu ülkede hemen hemen herkesin gözleri yumuk yumuk :D kimse çok farkında degil

 27. BTŞ

  BTŞ2 gün önce

  80 öncesi sadece ülkücüler adam öldürdü, komünistler de öldürdü. Bahçeli evler cinayetlerinden 6 ay önce ümraniye'de 5 kişilik ülkücü işçiler sözde komünist mahkemesinde yargılanıp idama mahkum ediliyor. adamların diri diri gözleri oyulup kulakları ve cinsel organları kesilerek işkence ile öldürülüyor (17 Mart 1978: Ümraniye Katliamı). Tek taraflı bir olay yok.

 28. BTŞ

  BTŞ2 gün önce

  HDP kendisinin pekaka'nın siyasi uzantısı olduğunu kendisi söylüyor. Şimdiye kadar her Kürt pekaka'lı değil diyorduk. Ne olduda pekaka Kürtlerin temsilcisi oldu. Selahhaddin demir taşın başlattığı eylül olayları başlı başına aşağılık bir iç savaş provasıydı. Ne oldu da bu adam sevi pıtırcığı oldu.

 29. BTŞ

  BTŞ2 gün önce

  Bir Türk milliyetçisi olarak Bahadır beyi tebrik ediyorum. Milliyetçilikle ilgili görüşlerine katılıyorum. İyi partiyi kuran ve bu noktaya getirenler Bahadır bey gibi düşünen gruptur. Tabi bu grup derdest edildi.

 30. BTŞ

  BTŞ2 gün önce

  Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927). Kendisine Kemalist diyen, kendini sol cenahta görüp ve milli yanı zayıf olan bir grup, Atatürk'ü tam anlamıyla tanısa büyük bir ihtimalle Atatürk'e düşman olurlar.

 31. ilknur B.

  ilknur B.2 gün önce

  İlk defa mantıklı ve bilimsel ülkücü ile karşılaştım 🤔👏👏💐

 32. Tonguç

  Tonguç2 gün önce

  süperdi

 33. Yasin Arslan

  Yasin Arslan2 gün önce

  @FluTv bir gün de "bir reisci gördüm" yapsanıza izlenme rekoru kırar kim çıksa ak partiye muhalif bu seferde ak partiyi görmüş içinde bulunmuş bir zat çıksın lütfen bu yorumu dikkate alın

 34. Kuze Y

  Kuze Y3 gün önce

  E bu liberalizm

 35. Eddy

  Eddy3 gün önce

  kafa açıyorsunuz ey @flutv iyi ki varsınız lan. valla :)

 36. Eddy

  Eddy3 gün önce

  7 dede sayma mevzusu güzelmiş :) sanırım anadolunun tamamında yaygın :)

 37. Eddy

  Eddy3 gün önce

  41:51 ne kadar da içten söylediniz :) 'valla çok uğraştım ama olmadı, napim' der gibi :) Ben ikna oldum :)

 38. Eddy

  Eddy3 gün önce

  5:34 bahadırhan bey, ne kadar ciddi, ne kadar ağır bir auranız var allah aşkına :)) milliyetçilik ile uğraş veren insanlarda bu durum pakete dahil geliyor herhalde :) biraz korktum, biraz gıpta ettim :)

 39. Hayati Haki

  Hayati Haki3 gün önce

  Çok uzun yazmak istemiyorum ama, komünizm ve sosyalizmi şuan ki çağdaş ve güçlü ülkeler milliyetçilik zehri ve zincirinden kopmak için güzel bir araç olarak kullandı ve geliştirler, milliyetçi kalanlar hala bu şekilde geride milliyetçi olmak gerici olmaktır, milliyetçilik gericiliktir ve tarih asla şaşırmaz.

 40. Hayati Haki

  Hayati Haki3 gün önce

  Dediği bazı şeyler çok çelişiyor, milliyetçilik farklıdır aslında işini düzgün yapan ülkesine düzgün hizmet eden herkes milliyetçidir, ama size göre değil bkz. Rom İmparatorluğu

 41. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z3 gün önce

  Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Bu sebeple bir ana inanç ve ana düşünce olan ülkü asla değişmediği halde siyaset yani taktik her zaman değişir. İnsanlar iktidara geçmek için partiler kurarak çalışırlar. İktidara geçmek oy kazanmakla mümkün olduğu için oy sahiplerinin fikrini ve gönlünü almaya uğraşırlar. Bunu sağlamak için taviz verirler; propaganda yaparlar; kendilerini beğendirmeye çabalayıp bol bol da yalan söylerler. Hatta rakiplerine iftira attıkları da olur. Bu, bütün dünyada böyledir. Bizde “İttihat ve Terakki”, “Hürriyet ve İtilaf” partileri arasındaki iğrenç ve ahlaksızca mücadeleyi bir tarafa alıp Cumhuriyet çağına, onun da Halk Partisi ile Demokrat Parti arasındaki savaş zamanına göz attığımız zaman karşılaştığımız manzara şudur: İktidar, iktidarda kalmak için haksızlıklar yapmış, muhalefet bundan şikâyet etmiştir. Sonra, Muhalefet iktidara geçince aynı haksızlıkları kendi yapmaya başlamış, bu sefer evvelce haksızlık edenler aynı haksızlığa uğrayınca feryadı göğe yükseltmişlerdir. Partilerde ülkü yoktur İktidara geçmek veya orada kalmak için en aşırı tavizlerden çekinmezler. Demokrat Parti’nin iktidara geçince Türkçe ezanı yine Arapçalaştırması samimî kanaatinden değil, oy toplamak kaygısındandır. Aşırı Kemalist olan ve dinle ilgisi bulunmayan Celal Bayar’ın bunu isteyerek yaptığı veya yaptırdığı söylenemez. Bununla ileriki seçimleri teminata almak istemiş ve almıştır. Sade dinsiz değil, aynı zamanda Tanrısız bir rejim olan komünizm ise İkinci Cihan Savaşında Almanlar karşısında tutunabilmek için dinden yardım beklemiş, Sovyetler Birliği’nin Hıristiyan ve Müslüman vatandaşları için kiliseler ve camiler açılıp dinî liderler seçilmiştir. Türkçülük, Türk milliyetçiliğidir ama her milliyetçi Türk, Türkçü değildir. Milliyetçilik pek umumî bir deyimdir. Her normal insan az çok milliyetçidir. Türkiye’nin bütünlüğü ve emniyeti üzerinde duygulu olup Türk milletine bağlı kalmak şüphesiz milliyetçiliktir. Fakat böyle milliyetçiler arasında Dış Türkler’le hiç ilgilenmeyen, hatta onların varlığından habersiz olan, siyasî sınırlar dışında Türk ülkeleri olduğunu bilmeyen, tutsak bir Türk ülkesinin kurtarılması için göze alınacak savaşı istilacılık sayan nice insanlar vardır. Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiçbir parti Türkçü değildir. Aslında beynelmilelci olan sosyalizmin Türkiye’deki mümessilleri de milliyetçi olduklarını söylerler. Hatta Orta Asya’daki atalarımızla ilgimizi inkar edip bu topraklar üzerinde Hititlerden başlayarak üst üste yığılmış olan etnik döküntülerinin karması olduğumuzu ileri sürenler de milliyetçilik davasındadır. Komünistlikten hüküm giymiş olanlar, Türk milliyetçiliğinin kökünü kazımak için kampanya açmış olan partiler, İslam beynelmilelciliği davası güdenler de hep milliyetçi olduklarını söylerler. Türkçülük bu türlü eksik ve yanlış milliyetçiliklerin hepsini reddeder. Türkçüler için İzmir’i kurtarmak üzere yapılan savaşla Kıbrıs’ı kurtarmak için yapılacak savaşlar arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü Türk milleti bir bütün olduğu için Türkçülük ancak ve yalnız, bütün Türkleri içine alan bir milliyetçilik davasını ülkü edinir. Türkler ise Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur. Türkçülük bugün siyasî değildir. Fakat bir gün siyasî bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı, durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçekleri yeniden gerçekleştirecektir. “Türkçü” kelimesi bugün birçoklarını ürkütüp tedirgin etmektedir. Bunun altında bir Nazizm, diktatörlük, kafatasçılık heyulaları görmektedirler. Türkçülük kelimesinin bu korkunç hale getirilmesinde yerli Moskofçuların rolü büyük olmuştur Onlar Moskova uşağı oldukları içi Rusya’yı yere vuracak her düşünceye düşmandırlar, ikinci olarak Türklüğe gizli bir hınç besleyen Devşirme artıkları, üçüncü olarak da Türkiye’de solculuğun anası olan Halk Partisi gelmektedir. Halk partililer arasında bir tane Türkçü gördünüz mü? TİP dışında bütün partilerde Türkçü bulunur ama Halk Partisi’nde bulunmaz. Gerçek çehrelerini de son kurultaylarıyla ortaya koydular. Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiç bir parti Türkçü değildir. Partiler bakımından Türkiye henüz oturmamıştır. Bu kaynaşmalar durulduktan sonra kaç parti kalacak, belli değildir. Belli olan tek şey Halk Partisi’nin ölmüş olduğudur. Millî vicdan sosyalizmden iğrendiği için sol partilere de hayat hakkı tanımayacaktır. “Demokrasilere sol partiler de lazımdır” sözü bazı safların da inandığı bir komünist uydurmasıdır. Tam bir demokrasi olan Amerika’da sol parti yoktur. İlerde şartlar hazır olunca, meşru partilerden biri Türkçü parti haline gelir veya bir Türkçü parti kurulursa Türkçülük o zaman siyasete girmiş olacaktır. Şu da unutulmamalıdır ki, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir. Nihal Atsız

 42. Onur Sarili

  Onur Sarili3 gün önce

  İlker'in milliyetçiliğin aslında nasıl bir şey olduğunu program boyunca anlamamak istememesine ben mi ayar oldum sadece?

 43. Fatinga Da Silva

  Fatinga Da Silva4 gün önce

  Kapitalizmin K sını , Marxisizim M sini anlamamış, Ekonomi nin E sinden haberi olmayan bir "Arkadaş" ... Kavramların popüler anlam çeşitliliği yanında içeriksel anlamları olduğunu belirtmek isterim! Bunun yanında insanlar "Kitleler" kendi çıkarları için davranmazlar , inançları doğrultusunda hareket ederler. "Düz Mantıklı Popüler Bilim" !

 44. SASİKER

  SASİKER4 gün önce

  İsteyen inanır isteyen inanmaz, ben konuşsam bu kadar kendi fikirlerimi anlatamazdım

 45. Mert T.

  Mert T.4 gün önce

  İlker bey milliyetçiliği yanlış anlıyor gözlemlediğim kadarıyla, milliyetçiliğe Türk "ırkını" yüceltmek gibi anlamlar yüklemiş. Milliyetçilik demek aynı topraklarda yaşayan insanların din ve ırk gözetmeksizin birbirlerinin haklarını başka toplumlara karşı savunması demektir. Türk sözcüğü bir ırkın değil milletin adıdır. (Aynı zamanda bir ırkında adıdır elbette fakat milliyetçilik çatısı altında inceliyoruz). Amerika'ya gittiğinizde sen amerikalı değilsin afrikalısın derseniz ırkçılıktan gün yüzü göremezsiniz, afrika asıllı amerikalı demek gerekir. Fransa milli takımında oynayan paul pogba ırk olarak fransız değildir, ancak konuştuğu dil fransızcadır, kandini fransız olarak lanse eder çünkü milliyetçilik bunu gerektirir, kendi ailesini diğerlerine karşı savunması demektir. Sayın ilker bey bir miktar sol gericilik akımına kapılmış gibi kendileri, Türk sözcüğüne karşı bir hassasiyeti olduğunu fark ettim. Şunu da eklemek gerekir ki milliyetçilik bir tercih değil zorunluluktur, ABD ay'a gittiğinde diktiği bayrak amerikan bayrağı idi.

 46. Alper Kutalmış Çiftçi

  Alper Kutalmış Çiftçi4 gün önce

  Çelişkili. Ama oldukça kültürlü.

 47. super crf

  super crf4 gün önce

  Hükümete ses etme. aç kaldın şükret. haksızlığa uğradın ve hiç bir sonuç almadın çünkü adalet yok. Akraban kardeşin ölüyor vatan sağolsun. Türklük dunyanın en üstün varlığı gereksiz kendini üstün görme. Ne olursa olsun hakkını yediler seni öldürdüler dövdüler hırsızlık yaptılar vs vs sus ses etme devlete zeval gelmesin gibi ... Şu anki milliyetçilerin geldiği durum tamda olan budur

 48. super crf

  super crf4 gün önce

  Dünyanın en iğrenç varlığı milliyetçi kişilerdir

 49. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  @super crf Evet Türkiye şartlarında pkkli olabiliyor çünkü videoda konuşan adam bir Türk dünyaya bedeldir gibi gaza getirecek saçma şeyleri savunmuyor. Tabii o cümleyi söyleyen büyük insanın yani Atatürk'ün ne amaçla söylediğini de biliyor, ben de biliyorum. Atatürk iyi niyetle fakir milletini diriltmek amacıyla sarf eder öyle sözleri. Her neyse videoda Bahadır Bey o sadece refahtan hepimizin toplumsal faydasından vergilerimizden bahsediyor ve bunları milletin varlığına dayandırıyor. Tıpkı demokrasilerde meclisin milletten yetki alması gibi. Buna rağmen bu adama faşist diyen kendisi katıksız faşisttir. Bu arada dünyadaki tüm savaşlar milliyetçilik yüzünden çıkmamıştır bilgilerini güncellemeni öneririm. En büyük savaşlar din ve para uğruna çıkmıştır.

 50. super crf

  super crf3 gün önce

  @Kutay Başer milliyetçi olmayanlar pkk mi oluyor Biraz araştırma yapınız dünya da çoğu savaşlar kimler yüzünden çıkıyor

 51. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  onun için oylar pekekeye

 52. yigi

  yigi4 gün önce

  kediler hep koltuklari tirnaklamislar. yok yok Bahadir bey'i cok seviyorum ve anlattiklarinin cogunu bilmiyordum. Biz milliyetciler arasinda boyle donanimlilarimizin da oldugunun anlasilmasi sart ve biz milliyetciler bunu size anlatmaya haziriz fakat hepimize hakli olarak onyargilisiniz.

 53. Suphi Yalman

  Suphi Yalman4 gün önce

  gerçek islam bu değilcilikten sonra gerçek milliyetçilik bu değilcilik de yükselişe geçiyor :) ve retorik/belagat çok başarılı. Ne söylersen söyle ama güzelce, süsleyerek söylersen kralsın :)

 54. giftalya

  giftalya4 gün önce

  hilal bıyıklı bir entellektuel i mantıklı konuşsa da ciddiye alamadığımı farkettim bakıp dinledikçe gülesim geliyor

 55. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  Dedi Einstein'ın kayıp çocuğu ve kahvesinden bir yudum alarak, çok zeki olmanın verdiği mutlulukla uzaklara bakarak gülümsedi.

 56. Ender Uslu

  Ender Uslu4 gün önce

  Memelekette ki sorun, Milliyetcilik ile irkciligin ayirt edilememesi degil mi? Milliyetcilik irkcilik degildir, yada mensup oldugun irkin üstünlügünü savunmaz! Külterel bir aidiyet verir, kimlik verir ve yasadigin topraklardaki dogustan gelen haklarini korumak icin ortak bir savunma refleksi olusturur.

 57. Musa Kazım Argun

  Musa Kazım Argun4 gün önce

  Arkadaş, konusunda eğitimli, donanımlı, aynı zaman da çevirmen de, ancak çok önemli bir kelimenin etimolojisini kasıtlı olarak atlıyor sanırım "millet", sosyete kelimesinin anlamında önce millet kelimesinin anlam ve kökenine kafayı taksa daha isabetli olacakmış. Zira konu "milliyetçilik", ve konuşan da "millet" kelimesinin anlam ve kökeninden habersiz olunca, bir saatlik boş muhabbet olmuş. Gerçi videonun sadece ilk on dakikasını izledim, ilerisinde bir şekilde konuşmanın yönü değiştiyse, yorumumu göz ardı edebilirsiniz.

 58. Fatih İBİŞ

  Fatih İBİŞ4 gün önce

  Bu genç bu kadar okumayı yapıp ,bilimsel bir bakış açısı ile başlayıp bu kadar dar bir düşünceyi benimsemesi beni çok şaşırttı, yazık , biraz daha deşseniz sosyal devlete de karşı çıkar bu dar kafa,

 59. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  Hayır, sanırım iyi dinlemediniz konuşmanın bir noktasında tam kapitalizmin yanında sosyal devletin bazı işlerde olması gerekliliğinden bahsediyordu.

 60. Özcan Vural

  Özcan Vural5 gün önce

  Katılan kişi sanırım "ulusal liberalizm" ideolojisini savunuyor. Milliyetçi oylarının yüzde 25'e ulaştığı bir ülkede bence ulusal liberalizm iyi bir şry. Keşke kendisini LDP'de görebilseydik de LDP "Liberal Front" denilebilecek bir oluşum olsaydı. Aynı şekilde sosyal liberaller de gelseydi keşke, hem de parti de davet etseydi.

 61. Ramazan ERGEN

  Ramazan ERGEN5 gün önce

  Klâsik ülkücü Anadolu milliyetçisi tabirimle değil de Türkçü gördüm.

 62. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  Aynen öyle.

 63. Hell Bringer

  Hell Bringer5 gün önce

  2-3 entelektüel laf edip faşistliğini saklamaya çalışmış peki saklayabilmiş mi? Sanmıyorum. Bir dahakine neo nazi de getirin lütfen.

 64. CinliUV

  CinliUV5 gün önce

  dinden uzaklaşmış milliyetciler böyle oluyor. yeni nesil tarihini, milliyetini bilen ne yapması gerektiğini bilen bir çok türk ateist veya deist entellektüelimiz var ve gümbür gümbür geliyorlar. 1000 yıldır arap kültürünün bize vurduğu aptallaşma politikalarından kurtuluyoruz yavaş yavaş.

 65. Dark White

  Dark White5 gün önce

  ‘Afedersin ermeni’ wtf

 66. Ahmet Yasin Yılmaz

  Ahmet Yasin Yılmaz5 gün önce

  Ne kadar süslü laflarla, entelektüel soslu söylemlerle konuşulsa da biraz kazıdığında altındna etnik düşmanlık çıkıyor. Milliyetçiliğin her türlüsü aynı.

 67. Hellmarch

  HellmarchGün önce

  Kıçında levi's jean, cebinde ayfon,elinde starbucks kahvesi,ayağında columbia ile solcu takılanları kazımaya bile gerek duymuyoruz. Herkes aynada kendisine baksın. Hiç kimsenin birbirinden farkı yok.

 68. Murat Duran

  Murat Duran5 gün önce

  İlker Canikli bence dersine fazla çalışmamış .

 69. Fragst Ja

  Fragst Ja6 gün önce

  AKP sosyalist değildir, Akp'nin yaptığına devlet kapitalizmi deniyor.

 70. Ramazan ERGEN

  Ramazan ERGEN6 gün önce

  Mesela Kanada. Fransızca ve İngilizce konuşulan bölgeleri vardır. Eğer ki bir devlet memuru o bölgeye atanacaksa o bölgenin dilini biliyor olması gerekir. Daha geniş alanda düşünmek gerekir.

 71. Ron Maren

  Ron Maren6 gün önce

  44:47 45:15 arası söyledikleri müthiş önemli. 47 yaşındayım, ömrü hayatımda bütün cemaat, tarikatlar da dahil bütün siyasi gurupların içinde bir süre bulundum. İlk kez entellektüel bir milliyetçi görüyoru. Atatürk bu arkadaşı dinlese alnından öperdi.

 72. Ron Maren

  Ron Maren6 gün önce

  Ülkenin Mafyası da, Ülkücüsü de, Komunisti de, Dindarı da son dönemde müthiş bir aydınlanma yaşıyor. Ülkede Sedat Peker dahi Atatürk'ün aydınlanma yolunda yaptıklarından övgüyle bahsediyor.

 73. isim

  isim6 gün önce

  Daha fazla çelişen birini bulamadınız mı

 74. cihan tuncay

  cihan tuncay6 gün önce

  Böyle süslü süslü lafları azıcık kazıdığınız zaman alttaki faşist kaportayı görebilirsiniz gençler. Bu noktada İlker Canikligil hayal kırıklığı yarattı. Bu kadar çok korkmasın milliyetçi /islamcı cenahtan. Mesele Kürtlere geldi mi herkes dilini ısırıyor. bastırmaya çalışır '' her millete her şey haktır ama Kürtlere kem küm ''

 75. kaan i

  kaan i6 gün önce

  Ulan arkadaş sizler halâ varmışsınız

 76. kaan i

  kaan i6 gün önce

  Hdhsjhsssjhdjdjhhshshshs

 77. Gürkan IŞIK

  Gürkan IŞIK6 gün önce

  Kafası karışık bir kardeşimizmiş. Teorik açmazlarını seküler romantizm ile geçiştirmiş; rasyonellik vurgusu yaptığı halde rasyonel olmayan çıkarımları var. Olsun yine de kafa karışıklığı iyidir, sorgulamalarını genişletecek alanlar açar kendisine.

 78. Ali Poyraz FERSAHOĞLU

  Ali Poyraz FERSAHOĞLU6 gün önce

  İlker Bey ve Flu TV’ye teşekkür ederim. Bizim camianın münevver kısmı ne hazindir ki hep perdenin arkasında kalırdı. Sonunda herkes milliyetçi kesimin kara cahil, dünyadan bihaber kişilerden ibaret olmadığını gördü. Bahadırhan Bey’e de kendisini yetiştirerek camiamızın münevver kesimini başarıyla temsil ettiği için şükranlarımı sunuyorum.

 79. Ali Poyraz FERSAHOĞLU

  Ali Poyraz FERSAHOĞLU3 gün önce

  @isim Ben kendimi kandırmıyorum beyefendi. Hadi diyelim ki kendimi kandırıyorum. a)Bundan size ne ki? Bu sizi ne ilgilendirir? b)Sizin gözünüz ön yargıdan kör olmuş. Ziya Gökalp, Ömer Seyfeddin, Orhan Şaik Gökyay, Zeki Velidî Togan, Yağmur Tunalı, İskender Öksüz, Ahmet Bican Ercilasun, Nihad Sami Banarlı, Nihal Atsız, Atatürk, Mustafa Kafalı... Gidin bunları bir araştırın. c)Hem cahil olup hem de ahkâm kesmek çok kolaydır böyle devam edin gidinin cahilleri.

 80. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  @isim akp'liler ve hdp'lilerden bahsediyorsun sandım çünkü onlar öyle

 81. isim

  isim6 gün önce

  milliyetçi kesim zaten kara cahil dünyadan bihaber kişilerden ibaret kendinizi kandırmayın

 82. Pickle Rick

  Pickle Rick6 gün önce

  bu tip aşırı ideolojileri savunan insanlar belli bir entelektuel seviyeye ulaştıklarında (eğer ulaşirlarsa) savundukları şeyin saçmalığını görüyorlar ve o "yolun bağımlısı " olmak dedikleri şeye düşüyorlar ve bağımlısı olduklari o yolda kalabilmek için kendilerince savundukları şeyi reforme etmeye çalışıyorlar fakat bunun o fikrin orjinaliyle alakası kalmiyor kendilerini kandırıyorlar AydakiAdam İslamcı bölümünde de aynısı var fakat o adam bunu görüp islamciligi bırakmış

 83. Fatih Altın

  Fatih Altın6 gün önce

  Fikirlerini harika aciklamis. Esasinda toplumumuzda harika bir 'Milliyetci' yan var fakat 'Milliyetcilik' adiyla bunun kucuk bir grubun menfaatine kullanilmasindan dolayi, milletin ali menfaatleri icin birsey yapmak yerine soylemlerin ici bosaltildigi icin yeni jenerasyon tarafindan bos ve sacma bulunuyor. Turk milliyetciligi zaten irkcilikla bagdastirilamaz ve Ataturk Milliyetciligi cercevesinde kultur milliyetciligidir,vatanseverlik ile beslenir. Ataturk'un en sevdigim sozunu yorumlari okuyan arkadaslar icin birakayim. "VATANINI EN COK SEVEN, GOREVINI EN IYI YAPANDIR"

 84. erdem73

  erdem736 gün önce

  Bahçelievler katliamını savunmak için başka cinayetleri öne sürmesiyle bitti benim açımdan.. entelektüel ve liberal söyleminin altında, bildiğimiz ırkçı-saldırgan milliyetçilik olduğunu düşündürdü bana..

 85. erdem73

  erdem733 gün önce

  @Kutay Başer sol kesim şiddete, silaha başvurmamıştır demiyorum. Fakat Bahçelievler Katliamını incelerseniz, katledilenlerin; silah ve şiddete karşı olan, yasal siyaseti savunan Türkiye İşçi Partisi üyesi üniversite öğrencileri olduklarını göreceksiniz. Şiddete ve silaha bulaşmamış genç insanların, evlerinin basılarak vahşice öldürülmesi sağ-sol çatışması değildir. Öldürenler de ülkücü kahramanlar değil, terörist katillerdir. Benim söylediğim, söyleşide bu ayrımın görülmemiş olmasıdır. Maalesef burada iyi niyet göremiyorum.

 86. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  Bence orada ince bir nokta var, dedi ki tek sorumlu ülkücüler değildi. Zira, evet hem solcu öldürdüler hem de solcular tarafından öldürüldüler aralarında bir çatışma vardı. 80 öncesi tek ülkücüler insan öldürmüş gibi algı yapmak dünyanın en büyük yalanıdır. Siz zaten adamın açığını aramışsınız.

 87. Veys K

  Veys K6 gün önce

  Muhtesem bir video olmus. Bastan sona iyi dinlenirse neden milliyetci olmamaliyima bulunabilecek cokca sebep tespit edilebilir. Eger vaktim olursa kendisinin soyledikleri dogrultusundaki fikirlerimi buraya yazacagim. Sunu eklemek istiyorum. Ulkucu bir grubun bir kisiye (videoda bana diyor) saldirmasini normallestirmesi ve iyi dovemezlerse uzulmesi basit bir ornek olarak verilebilir.

 88. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  Zırvalamışsın

 89. Elcarretero

  Elcarretero7 gün önce

  komunistlerden ve islamcilardan hic haz etmemesi ironik olmus. kurtulus savasini kazandiran iki temel unsur :)

 90. Elcarretero

  Elcarretero3 gün önce

  @Kutay Başer tabii ki turk ordusu savasi kazandi ) insansiz ve silahsiz ordu olmaz, bu ikisini yukardaki unsurlar sagladi..

 91. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  @Elcarretero Evet sovyet etkisi de vardı ama rn birinci unsur Türk ordusudur.

 92. Elcarretero

  Elcarretero4 gün önce

  dindirilmeyen sela ve de lenin amcanin silahlari.

 93. Oktay

  Oktay5 gün önce

  iki temel unsur ne islamcı idi ne komünist, bil bakalım neydi bu iki temel unsur :)

 94. Maggie Trupido

  Maggie Trupido7 gün önce

  💮💗🎋🎄✨♒✨🎋🎄🌙🌠 *Tanrı, bize sonsuz yaşam vermek için ölen ve ölümden dirilen Oğlu İsa Mesih'i göndererek bize sevgisini gösterdi.* *Ayrıca vücudunuzu iyileştireceğine söz verdi.* *Rab İsa'yı ağzınla itiraf edersen ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yüreğinle iman edersen* *Sana sonsuz yaşamı verecektir* *(gökyüzüne bak ve ona sor)*

 95. Ege Dayan

  Ege Dayan7 gün önce

  Gerçek İslam böyle, gerçek sosyalizm böyle ama gerçek milliyetçilik bahçeli değil mi? Kendinden olmayana "Onlar böyle kötü; göründükleri gibi." diyip kendi ideolojisini asla göründüğü gibi almaması biraz tezat değil mi?

 96. Kimkimkim

  Kimkimkim7 gün önce

  Bir insanın ırkı ne olursa olsun yaşadığı yerin milliyetçisi olması aklı selim bakarsak gerekli bir hadisedie. O yerin refahı arttıķça kendisininki de artar çünkü bu kadar basit. Almanyada yaşayan bir rus en sıkı alman milliyetçisi olabilir. Ne yani tarihsel düşmanlıktan dolayı illa fesatlık mı gütmeli? Orada yaşlanacaksa ona ne yararı var?

 97. yunus eroğlu

  yunus eroğlu7 gün önce

  konseptinizin aq ben izlerken boynum ağrıdı size hiç mi birşey olmuyor çok mu zor koltuğu kaydırmak sırf bundan dolayı izlemeyeceğim

 98. Klarisin Kuzusu

  Klarisin Kuzusu7 gün önce

  “80 öncesi yapılanları cinayetten saymıyorum, onlar çatışma!” Çatışma da sizin elinizde bir de devlet polis gücü var! Silahsız öğrencilerinin üstüne dinamit atıp taramak, üniversite hocalarını tetikçilere öldürtmek, Bahçelievler’de silahsız öğrencilerin evlerini basıp boğarak öldürmek, Malatya’da “Aleviler suya zehir katmış” diye söylenti yayıp onlarca Alevi’yi linç ettirmek, Maraş’ta satırla onlarca Alevi doğramak çatışma mı? İki kitap okuyup, entelektüel görününce kanlı geçmiş bir anda aklanıp paklanmıyor! Darbeci faşist Alparslan Türkeş’in Erzincan mitinglerinde “Aleviler bu ülkenin çıbanıdır” dediğini, bu yüzden Alevi mahallelerine ülkücü militanların baskın yaptığını biliriz. Klavuzu Türkeş, Çatlı, Muhsin gibi eli kanlı, ilişkileri karanlık olan adamlardan samimi özeleştiri duymayı beklemek saflıktır. 80 öncesi ülkücülerin cinayet veya katliamdan sayılmayan küçük yaramazlıklarına kronolojik örnekler için bknz: eksisozluk.com/entry/50322336

 99. Klarisin Kuzusu

  Klarisin Kuzusu2 gün önce

  @Z z Z z Z z Z z Z ya böyle biri işinize gelmeyen bir laf edince hdpli diye bilip bilmeden yaftalamayın. Hdp, PKK güdümünde olduğu sürece insanlık adına tehlikeli bir organizasyondan öteye gitmez. Ülkü ocaklarıyla arada hiç bir fark yoktur. Aynı ırk propagandası, aynı iktidar yaltaklığı, istedikleri anda silaha davranma kandan kaostan beslenme... yöntemleri de söylemleri de tıpkısının aynısıdır. Her iki oluşum ve benzerleri insanlığı geri bırakmaktan başka bir işe yaramamıştır. Bakın sorun şunlara; iyi de kardeşim bu ülkeye bu ülkücü hareket ne fayda sağlamıştır, deyin! Ağzını açamazlar. Hep zarar. Çünkü ırk milliyetçiliği bir ruh hastalığıdır. İster Türkçü ister Kürtçü ol. Ve hastalıktan olsa olsa maraz doğar.

 100. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z3 gün önce

  @Klarisin Kuzusu Gerçi sizin gibi düşünen HDP güruhuda sırf Kürt olduğu için IŞİD sempatizanı olan Ebu Hanzala lakaplı yobazın yakalanmasını bile eleştirmişdi ;)

 101. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z3 gün önce

  @Klarisin Kuzusu Haklısın köktendinciler çok nur yüzlüydür zaten

 102. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z3 gün önce

  @Klarisin Kuzusu MHP ve güruhu hiçbir zaman Türkçülüğü temsil etmemişdir

 103. kaan i

  kaan i3 gün önce

  @Klarisin Kuzusu ulan dingil sana diyorum ki geç birazda solcu kitlenin yaptığı katliamlardan bahsetsene neden bahsetmiyorsun? Kusura bakma fakat bomboşsun ve yüksek ihtimalle türklere karşı ırkçılıkda var içinde bide faşist ırkçı diye damgalıyorsun milleti snndndnnsb

 104. Türk`üm

  Türk`üm7 gün önce

  Yav abicim şu kanala Caner Kara'yı çıkarın. Siz milliyetçi görün.

 105. Ygz61

  Ygz617 gün önce

  13:52 çok yanlış bir tespit nasıl öğrencinin sınıfı yoktur diyebiliyorsunuz. bir iş adamının çocuğuyla bir kapıcının çocuğunun aynı okulda okuması ihtimali yüzde kaçtır? en çokda öğrencinin sınıfı vardır bence pandemiyle birlikte okulsuz kalan milyonlarlarca öğrenci bilgisayar ve internete erişimi olmadığı için eğitim ve öğretimden geri kaldı.

 106. Bernard Montgomery

  Bernard Montgomery2 gün önce

  Keşke adamın sözünü bitirmesini bekleyip yazsaydınız

 107. BeaSt

  BeaSt7 gün önce

  Fanatik olma aydın ol demişler. Kendisi tam bir aydın. Teşekürler FluTV

 108. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z7 gün önce

  Bozkurt sembolünün hiçbir siyasi parti ve kurumla alakası yoktur.

 109. Emrah Ipek

  Emrah Ipek2 gün önce

  Siktirme lan bozkurtunu

 110. Efe Karahan

  Efe Karahan7 gün önce

  Milliyetçi falan olmadığı apaçık ortada. Diğer milletlerin tepkilerinden çekinerek milliyetçi olunmaz.

 111. Kutay Başer

  Kutay Başer7 gün önce

  Tepkiden çekindiğini zannetmiyorum, milliyetçiliğe neden bu şekilde baktığından bahsediyor videonun tamamını izlemediniz galiba

 112. batistutankamon

  batistutankamon7 gün önce

  kiymetli kardeşlerim, artık "ben mafya gördüm" zamanı gelmedi mi?

 113. Barış İlteriş İlhan

  Barış İlteriş İlhan7 gün önce

  Caner Kara çıksa acaba nasıl bir program olurdu.

 114. Türk`üm

  Türk`üm7 gün önce

  hep bunu merak ediyorum da caner ağabey çıkar mı acaba

 115. adolf lose

  adolf lose7 gün önce

  kesinlikle ben akpli gördüm bölümü istiyoruz. nasıl kafalar yaşadıklarını merak ediyorum.

 116. DuckYou YouLilShift

  DuckYou YouLilShift3 gün önce

  Entelektüel AKP'li bulmak... Mevlüt Çavuşoğlu falan gelir belki en azından dil biliyor diye

 117. adolf lose

  adolf lose7 gün önce

  @Michael Jackson vatan hayinleri, köbrü yabdık, yol yabtık, kudüs kırmızı çizgimiz, osmanlıyı yeniden kuruyoruz, galaksi lideriyiz .........( hertürlü pisliği , rüşveti alenen yap)

 118. Michael Jackson

  Michael Jackson7 gün önce

  video 3dkda biter

 119. Meltem Saygi

  Meltem Saygi7 gün önce

  İlker Canikligilin gelen hiçbir konukla aynı fikirde olmayışı peki. Görüşünü bilene flu TV de çalışma fırsatı verilsin

 120. cüneyt sönmez

  cüneyt sönmez7 gün önce

  16. saniyede o adamın ağzına burnuna ne oldu kardeşim?! Geri alıp alıp izledim sağında solunda aynı anda bir görüntü kayması var mı diye, yoktu. Bir de arkadan veriyorsunuz gergin müziği. Aklımı çıldıracaktım bir an. Flu TV!?!? Neler çeviriyorsunuz?! Bu arada, arkadaş kitap yazmış ama yüzünün sağ tarafındaki façalar tek uğraşının okuyup yazmaktan ibaret olmadığını gösteriyor gibi.

 121. Nihat Karatas

  Nihat Karatas7 gün önce

  bu adam çok makul konuşuyor, 5 yila kalmaz bıyıklar gider yerine yesil parka gelir...

 122. Ümit Uzun

  Ümit Uzun7 gün önce

  Stajyer arkadaşlar bir traş bıçağı alıp ikea koltukların kol kısımlarındaki havları temizleyebilirler :) Gözüme batıp duruyor her videoda :) Teşekkürler.

 123. Selim Meral

  Selim Meral7 gün önce

  Tam bir milliyetçi, Hdplilerin millet ve memleket için güzel ve değerli fikirleri olduğuna inanıyor. Ama Ak Parti ve MHP millet ve memleket için kötü ve zararlı fikirler taşıyorlar. Tam milliyetçi. İyi Parti'nin milliyetçisi de bu kadar olur.

 124. Kutay Başer

  Kutay Başer7 gün önce

  akp'nin Türk Devletine verdiği zararı hiçbir siyasi parti veya sivil toplum örgütleri vermemiştir. Adam haklı herkes gözünü açsın diyor. Deccal gelse ona oy verin diyorsa yine haklı. Bunca sene körü siksek gerçeği görürdü diyorsa yine haklıdır.

 125. alper üstündağ

  alper üstündağ8 gün önce

  harika bir programdı. beyefendinn çoğu görüşüne katılmasam da çok saygı duydum ve birçok şey öğrendim kendisinden. teşekkür ederiz:)

 126. cevap kelle

  cevap kelle8 gün önce

  bu adam milliyetçiyse ben de elektrikli diş fırçasıyım

 127. Ozgur

  Ozgur8 gün önce

  Ben Kapitalist Gördüm olmuş ama siz bilirsiniz :D

 128. abdullah yıldız

  abdullah yıldız8 gün önce

  muazzam

 129. kawa

  kawa8 gün önce

  var olan bütün diller ,kimlikler , inançlar kıymetli ve kutsaldır. Asmilasyon bir başarı veya kutlanılması gereken bir durumdan çok utanılması gereken bir insanlık suçudur...

 130. kaan i

  kaan i3 gün önce

  @kawa evet devlet politikası açısından başarılı bir şey ha tabi yapılan etik mi bana göre değil Ama öyle şiddetle falan olmadı bu asimilasyon süreci(çerkezler boşnaklar ve lazlar adına konuşuyorum)

 131. kawa

  kawa5 gün önce

  @Kutay Başer Kürtler ile ilglili değil ki kürtlerin büyük bir çoğunlu asmile olmadılar lakin karadeniz bölgesin de yaşayan lazlar, çerkezler, boşnaklar vs hakkında asmilasyona uğramışlar ve bu başarıdır ,başarılı olmuştur. diyor..

 132. Kutay Başer

  Kutay Başer7 gün önce

  Ee aksini iddia etmemişler ki videoda ama kürtleri kutsamamışlar ve doğunun da yarısını vermemişler diye kızdıysan bu türkolara haklısın demirci kawa.

 133. tembel aktivist

  tembel aktivist8 gün önce

  Yav adam güzel konuşuyor diye övmeyin. Adam saçmalıyır.

 134. tembel aktivist

  tembel aktivist2 gün önce

  Ne denir ki size bilemedim.

 135. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  @kaan i Ne kusuru, önemli değil. Büyük ihtimalle doğru kullanmışsınızdır. Yorumu yazan kişi hakkında önyargı ile konuşacak olursam sjw yatkın bir karakterdir büyük ihtimalle.

 136. kaan i

  kaan i3 gün önce

  @Kutay Başer ikisi arasında pek fark görmüyorum şahsım adına belki terimi yanlış kullanmış olabilirim kusuruma bakmayın

 137. Kutay Başer

  Kutay Başer3 gün önce

  @kaan i Pardon bana o arkadaş yazdı sandım isimlere ikinizde de kahverengi renk var fotoğrafta dikkat etmedim. Kesinlikle o arkadaş tam bir SJW ama bu social justice wariors kısaltılmışı değil miydi? Benim de sevmediğim romantik solcular için mi deniyormuş ben genel söyleniyor sanıyordum.

 138. kaan i

  kaan i3 gün önce

  @Kutay Başer hocam sana bir şey demiyorum ki sjw sol gericinin kısaltılmış halidir bu arkadaşda bildiğin sol gerici ondan dolayı yazdım

 139. Eyüp Liber Podcast Kesitleri

  Eyüp Liber Podcast Kesitleri8 gün önce

  Üç hilali gördükten sonra başkasına basamıyorsun mu dedi :DDDDD

 140. Ruhullah Aziz

  Ruhullah Aziz8 gün önce

  mezarlıkta uluyan dayıdan nerelere geldi iş. Alışılmadık bir milliyetçi duruşu.

 141. jKeep

  jKeep8 gün önce

  Videonun başlığı ben Kemalist Gördüm olmalıydı. Atatürk Milliyetçiliği genel itibariyle vatandaşlık ve aynı coğrafyada yaşayan insanlar üzerinden şekillenir. Şuanda insanların zihinlerinde canlanan milliyetçiler 1952'den sonra ABD tarafından anti-komünism ekseninde dinsel ve ırksal emel içerisinde yeniden şekillendi.

 142. Z z Z z Z z Z z Z

  Z z Z z Z z Z z Z7 gün önce

  Nihal atsız gibiler hangi katagoriye giriyor o zaman ?

 143. RL Dizi Müzikleri

  RL Dizi Müzikleri8 gün önce

  Hocam konuğu gören yan kamera açısı biraz öne gelse daha iyi olabilir. Sizi gören açı daha iyi görünüyor mesela :)

 144. Cemre Yılmaz

  Cemre Yılmaz8 gün önce

  Türkler dışındaki insanları sanki hep başka yerden gelmiş gibi örneklendirmesi çok enteresan, buranın asıl ev sahipleri onlarmış ve onların üzerine yüklenen negatif şeyler asıl üzücü olanmış gibi bir tema var sürekli anlatımında. Millet kavramının bu kadar sahiplenilmesi bu şekildeki yönetimi ve çeşitli kıyımları meşru kılan bir problem keşke geçmişteki bu olaylarla ilgili de açık konuşulabilse ve yorumlarını duysak

 145. Kutay Başer

  Kutay Başer7 gün önce

  Başka yerden gelmişler meselesi de değil bence asıl mesele ne kadar payları olduğudur. Şu coğrafyada, ezelden beri yaşayan ya da göç etmiş herkesin bu devlette payı katkısı vardır illa ki ama etnik unsur ve kurucu unsur olarak Türklerindir asıl pay onu demek istemiş. Kimseyi küçümsememiş bir gerçeği belirtmiş. Mesela İstanbul Fethindeki askerlerin %100'ü Türk müydü? Değildi yabancı askerde vardı ama tarih ve asli unsur olarak Türkler feth etti derler gibi gibi.