Kıbrıs zirvesi sonrası Bakan Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan ortak açıklama

Cenevre'deki Kıbrıs zirvesi sonrası KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Cenevre’deki 5+1 gayri resmi Kıbrıs konferansının ardından açıklamalarda bulunmuş, 'Kıbrıs sorunun çözümü için resmi görüşmelerin başlaması için yeterli ortak zemin bulamadık' ifadesini kullanmıştı.

Cenevre'de bir çözüm çıkmamasının ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ortak açıklamalarda bulundu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar:

Ortak zemin varsa resmi görüşmelere geçilebilir dedik. Eski şartlarla masaya oturmanın anlamı yok. Rum kesimi kendi isteğinin gerçekleşmesini istiyor. Rum Kesimi'nin amacı, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin devamı ve anayasal değişiklikle Kıbrıslı Türklerin buna yama edilmesidir

Egemen eşitliğin kabul edilmesini istiyoruz.

Bu saatten sonra bu şartların oluşması da biraz da onlara kalmıştır, onların da sorumluluğundadır.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

Toplantının amacı yeni bir müzakere için ortak bir zemin aramaktı. Toplantıda sayım Tatar egemen eşitliğe dayalı iki devletli çözümü sundu, tarihi bir konuşma yaptı. Biz de Türkiye Cumhuriyeti olarak KKTC'nin bu önerisine tam destek verdik. Sayın Tatar'a sergilediği kararlı duruş için bu vesileyle teşekkür etmek isterim.

Bu görüşmede Kıbrıs Rum kesimi bir vizyon getiremedi, bozulmuş plak gibi aynı şeyleri yineledi. Kıbrıs Rum Kesimi bu noktada BM Genel Sekreteri Guterres'in önerilerini de reddetti.

Egemen eşitlik sağlanırsa yeni bir süreç başlayabilir.

Geçmişte neler olduğunu neler bittiğini bilen bir kişi olarak gerekeni yaptığımızı da söylemek isteriz.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tutumunda hiçbir değişiklik yok. Gündemi değiştirmek için Maraş'ın ve Ercan Havalimanı'nın BM kontrolüne alınması teklifini bile cüret ettiler.

Yunanistan beklendiği şekilde 50 yıldır sonuç vermeyen federasyon modelini tekrar savundu. Biz de bunun iki tarafın ortak iradesini yansıtmadığını söyledik.

İngiltere ve BM Genel Sekreteri Guterres ise ortak nokta bulunabilir mi diye zemin yokladı. Ancak ortak zemin bulunamadı. Guterres, birkaç ay daha zemin yoklamaya devam etmek istediğini söyledi biz de bu kararını destekledik. Biz bu süreçte iki devletli sağlam duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Olmazsa da biz KKTC ile yolumuza devam edeceğiz. KKTC'nin bağımsızlığı, egemenliği ve eşitliği konusunda ödün vermeyeceğiz.
CNN TÜRK TRhttp KANALINA ABONE OL ➤ bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: www.cnnturk.com/tv
cnnturk
cnnturkprogram
cnnturk
cnnturkprogr ...
cnnturk
➤ trhttp.infoYORUMLAR

 1. Büşra Bodur

  Büşra Bodur22 gün önce

  Anlaşma iki kişi arasında olur ,Avrupa 'nın dayatmasıyla anlaşma olmaz,zorbalık olur ki siyaset bunun neresinde . .

 2. gabil77

  gabil7722 gün önce

  Tam haklıyık! Karşı taraf insan deyıl! Bir türlü anlamiyorlar ve anlamazlar. yalnız güc göstermek lazım. Ben Azerbaycanan. yanınızdayık. bıkdık bunların iki üzlü yanaßmasinan. Neden kabul etmiller Türk devletini

 3. gabil77

  gabil7722 gün önce

  Bunlarla yalniz böyle konusmak lazım. söz vereller sonra sanki böyle bir şey olmayıb. Kıbrıs Devletini bütün müsəlman devletleri tanımalı. İki devlet olmalı!

 4. Maksim Qasimli

  Maksim Qasimli24 gün önce

  ALLAH.TÜRK.KARDEŞLYNI.KORUSUN.AMİN.🤘🇵🇰🇦🇿🇹🇷🤘

 5. alman yaci

  alman yaci25 gün önce

  Ingiliz kõpekleštin hayır gelmez cumhur baskanim kiprisa sahip cik

 6. Cengiz Turmuş

  Cengiz Turmuş26 gün önce

  İki ayrı devlet olacak.Rumları AB ye almak Türkleri almamak tamamen adaletsiz haksız Avrupa ülkelerinin alçakça kararıdır.

 7. mehmet erat

  mehmet erat29 gün önce

  Sen çok yaşa sayın Tatar Allah yardımcın olsun

 8. Anninos Christoforou_ orthodoxy the only truth

  Anninos Christoforou_ orthodoxy the only truthAylar önce

  Tanrı'nın gazabı yakında tüm ulusların üzerine geliyor

 9. Evbd Evy

  Evbd EvyAylar önce

  Kurallar degishmeli.Guclu olanin sozu kechir.Hele bir Karabaq meselesi bitsin,sonra bakalim.Chox shey sonra degishecek.Her kesin bilmesi lazim,eski Turkiye,zaif,ele bakan yox artiq.Daim guclenen Turkiye olacaq inshallah.Yunan bilsin ki,Turkiye tek deyildir.O zamanlar bitdi.

 10. Ахмед Алиев

  Ахмед АлиевAylar önce

  KİPR TÜRK CÜMHURİYYƏTİ 💜🇦🇿✊🇹🇷✊👊👊

 11. g60watercooled G60

  g60watercooled G60Aylar önce

  Anlamiyom rumlarla hala buluşuyorlar,kktc türkiye ye bağlansin...bitsin bu iş!!! KKTC türkiyenin dir,nokta!!!!!!

 12. Okan Kata

  Okan KataAylar önce

  KKTC tek devlet olmalı birleşmeye hayir

 13. Okan Kata

  Okan KataAylar önce

  KKTC candır can

 14. Satilmis Hamarat

  Satilmis HamaratAylar önce

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🤘👍Aslanlar yiğitlerim helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim Maşallah Maşallah hepinize

 15. Fatih Artuc

  Fatih ArtucAylar önce

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır...

 16. ilker oymak

  ilker oymakAylar önce

  🌙🌙🌙🌙🌙

 17. Kaveh Shadi

  Kaveh ShadiAylar önce

  🌺🌺🌺

 18. Ayoub Militair

  Ayoub MilitairAylar önce

  العنه على اسرائيل وعلى كل من مع الضالم

 19. Sare Nebi

  Sare NebiAylar önce

  👍

 20. Cemal Öztürk

  Cemal ÖztürkAylar önce

  Allah razı olsun Tatar cumhurbaşkanım

 21. Şaban Kandemir

  Şaban KandemirAylar önce

  Kıbrıslı türkler önce de vardı sonrada olacaklar kktc türkünü türk islam dünyası tanıyor övür milletlere tanıyacaklardır biraz daha sabır Vardınız var olacaksiniz

 22. Kale Kale

  Kale KaleAylar önce

  Sn tatarin konuşmasını dinliyorum bizim ana muhalefet liderinin şöyle bir basın açıklaması yapabilmesi için kırk fırın ekmek yemesi gerek işte fark burda yani kalite rastlantı sonucu olmuyor memur emeklisi kilictaroglu sen git dört tavuk al bir kümes yap onları besle ve hergün onlara konuşma yap çünkü hep sap yiyip saman çıkıyorsun. Seni alkışlayan inejlerede bu sözüm. ....

 23. HARUN KORKMAZ

  HARUN KORKMAZAylar önce

  Bir uyanık Rumlar mı ya? Türk şartlar ne olursa olsun Ruma tebaa olmaz. Gerekirse kan kusar kızılcık şerbeti içtim der yönetimi Ruma bırakmaz.

 24. Şinadi Bekiroğlu

  Şinadi BekiroğluAylar önce

  128?

 25. ebrar memur

  ebrar memurAylar önce

  Ersin başkan iyisin hoşsun ama anastiadis sizi kıtır kıtır yer fazla üstüne gitmeyin.

 26. ahmet parlak

  ahmet parlakAylar önce

  Bu Ersin Tatar ,Tahsin Ertuğrul gibi büyük milliyetçi adamların hepsinin de ,ailelerinin de Rum pasaportu var işlerine gelince avrupa vatandaşı ,işlerine gelince Büyük milliyetçi osmanlı torunu Sıkıyorsa kameralar önünde tüm ailesiyle birlikte beğenmedikleri rum pasaportunu yaksınlar Hodri Meydan ,Kahrolsun Faşizm !!!

 27. léa toho

  léa tohoAylar önce

  1 1993'te bir kez bile kiliseye gitmemiş bir adam olan ben Kacou Philippe'i, bir vizyonda bir Melek beni ziyaret etti ve İncil'in peygamberleri gibi Matta 25:6 ve Apokalips 12:14'ün tamamlanması için bütün dünyaya verilecek bir Mesajla görevlendirdi. Benim dönüşümümün (imana dönüşümün) hikayesi ve aldığım şekilde çağrının ve görevin üç büyük vizyonu şöyledir: 2 Daniel 10:4 - 11'e göre 24 Nisan 1993'te kendimi deniz kumunun üzerinde gördüğüm bir vizyonla imana döndüm, vizyonun devamında yüksek bir piramidin tepesindeydim, sonra başka bir yerde yeniden deniz kumunda ve denizin dibinden askeri bir kamyonun çıktığını ve arkamdan gittiğini gördüm. 7 ŞİMDİ! MESAJ NE DİYOR? Bu Mesaj diyor ki, artık akşam vaktinde değiliz, geceyarısındayız. Bununla birlikte aynı çağ ve Eli'nin aynı Ruhu ama akşam vaktininkinden daha önemli bir "Yeni" Mesaj. O halde Zekeriya 14:7 Matta 25:6'dan farklıdır. 8 O Mesaj diyor ki, dünya kiliseler konseyi, ekümenik kiliseler konseyi, kilise birlikleri, toplulukları, federasyonları ve konfederasyonları... katolik kiliseler, ortodoks kiliseler, metodist kiliseler, Ekankar, Horus tarikatı, luteriyen kiliseler, anglikan kiliseler, mahikari, baptist kiliseler, pembe haç, nasıralı kiliseler, scientologie, ezoterizm, anabaptist kiliseler, vudu, advantist kiliseler, İsanın dostları, Emmaus görevi, derin yaşam, Yehova şahitleri, İsa'nın şahitleri, foursquare kiliseler.

 28. Hasan Nihat ERDURAN

  Hasan Nihat ERDURANAylar önce

  Türkiye o ucube,demode 186 no lu karardaki imzasını geri çektiğini ilan etmelidir...o imza bizi 57 yıldır hayalet yapmıştır. Bu ambargolar insanlık suçudur...ekmeğmizle oynamasınlar artık!

 29. King of Kittion

  King of KittionAylar önce

  Mevlut going to fall asleep , his robot talks too much nonsense 😂

 30. King of Kittion

  King of KittionAylar önce

  The Republic of Cyprus, 🇬🇷🇨🇾

 31. ebrar memur

  ebrar memurAylar önce

  😎😎😎

 32. Ali Saral

  Ali SaralAylar önce

  KKTC refarandum yapıp Türkiye'ye bağlansa da dünya görse olayı.

 33. Chadaur Mekhtiyev

  Chadaur MekhtiyevAylar önce

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿

 34. Citizen

  CitizenAylar önce

  50 yil sonra muzakere ve toplanti yapilmasin artik.biktik anlami yok.ege icinde ayni sorun,AB nin nimeti kendine yokki kibrisa olsun.gelecegi karanlik Havuc a kanmayin.

 35. arslan satıroğlu

  arslan satıroğluAylar önce

  KİBRİSİN TAMAMİ TÜRKİYEYE BBAGLANSİN TAMAMİ

 36. Mustafa Jonah Köse

  Mustafa Jonah KöseAylar önce

  Adnan menderes sülayman demirel ecevit vede erbakan kibrisin tarihini bilmedikleri icin kibrisi rumlara teslim etmişlerdir yaziklar olsun bunlsr sultan ikinci selimin tirnaği bile olamazlar

 37. Mustafa Jonah Köse

  Mustafa Jonah KöseAylar önce

  1974 de kibrisin tamamini almak şanzsi olan türkiye bunu değerlendirmemiştir

 38. Mustafa Kuni

  Mustafa KuniAylar önce

  Tatar ne anlatıyor anlayan varmı bu kadar konuşması gıt bir adam KKTC cumhurbaşkanı olmuş Çavuşoglu gülmemek için kendini zor tutuyor.

 39. HÜSEYİN KÜRŞAD Cenk

  HÜSEYİN KÜRŞAD CenkAylar önce

  1974den itibaren Kıbrıslı Türk kardeşlerimiz ebedi saadete kavuştular. Artık egemen Türk Devleti var orada.Karşımızdakiler sinsi ve katliamcı Rumlardır.Onlara asla güvenilmez.

 40. mus adem

  mus ademAylar önce

  Rumlar ve Yunanlılar güvenilirliklerini çooook önce kaybettiler... Onların aklındaki Demokratik olmayan kölemsi bir yönetim

 41. fatih inbaşı

  fatih inbaşıAylar önce

  Keseceksin dalını budağını keseceksin 😀😀😀

 42. Huseyin Oner

  Huseyin OnerAylar önce

  ALLAH razı olsun sayin cumhur başkanım

 43. Marios Mario

  Marios MarioAylar önce

  The nation of TURKEY played Dirty games against my country CYPRUS since 1958 !..through our compatriots Turkish cypriots , a minority of 18% , been found with RIGHTS like they were 30%-40%..with the ESTABLISHMEND of OUR COMMON CYPRUS REPUBLIC early 60s ..and yet ..they.. " blow them UP " ..following instructions from Turkey .Today , they are asking for a state even if ALL the world knows that NOBODY CAN BUILD A NEW STATE ON STOLEN PROBERTIES..! ( and war crimes )..! ..JUSTICE SOLUTION is what we are looking for.. IF Turkey let US CYPRIOTS ..( Greeks and Turks ) to live huppy on our island ..

 44. Marios Mario

  Marios MarioAylar önce

  ..also , PLEASE search about .." Dervis Ali Kavazoglu kendi sensinden "..a Turkish cypriot jornalist been murdered just BECAUSE he was saying the TRUTH..// is only two minutes time..

 45. Marios Mario

  Marios MarioAylar önce

  ..PLEASE , search in.. you tube.. about.. " Rauf Denktash's shocking comfession "..read and ALL the comments below THE TRUTH IS THERE..

 46. Ferit Tuzer

  Ferit TuzerAylar önce

  Turkiye ve Yunanistan'la dost ortak bir devlet olsun iste baska turlu cozum yok. su turk bu rum olucak demek suni bir ayrim kim secilirse o olsun. resmi dil turkce ve rumca olur.

 47. Ferit Tuzer

  Ferit TuzerAylar önce

  hava ve deniz limanlarinin BM kontrolunde olmasinin egemenligimize gercekten etkisi var mi? Kagit ustunde oranin muduru vs BM'den gelecek iyi olsun. Karsiliginda dunyaya acilacagiz (ve maras'i verecegiz).

 48. Anil Banaz

  Anil BanazAylar önce

  Helal olsun Ersin Tatar..Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük 'ün izinde yürüdügünüz için sizinle gurur duyuyorum ve sizi çok seviyorum ❤

 49. İrem Tunc

  İrem TuncAylar önce

  Bir Kıbrıslı Türk olarak dıştan bakanların milli duygularla bu tür "ne yazik ki" gerçek olması mümkün olamayacak hayallere konunun içinde olmadikları için inanmaları desteklemeleri çok doğal. Her türlü senaryoda Kıbrıslı Türklerin 2. veya 3. planda kaldığı görüşler yıllardan beri süre gelen bir durum. Bu durum da tamamıyla öyle. Daha dostumuz, kardes ülkemiz Azerbaycan bile KKTC' yi resmi olarak taniyamiyor. En büyük derdimiz Kıbrıslı Türk olarak VAR OLMAKtir. 53 yıldır bu tür altı boş şov yapma uğruna yapılan politikalara karnımız doydu. Türkiye'nin gözunde Sn. Erdoganın gözünde ve bize söylemiş olduğu gibi "besleme".. Ab'nin gözünde "azınlık" olduk. Trt'de reklam bile konulmadan Kıbrıs'ı uzaktan yakından yansıtmayan diziye de kanmayın dostlarım. Gerçekleri Kıbrislilarla konusup ögrenin. Burdaki durumu en iyi içinde yasayanlar yansitir. Bir devlet olamamak, her kesimden baski ve ötekilestirilmis olmak inanin guzel bir his degil. 1974'te bizi kurtaran Türkiye'ye herzaman hakkimiz helal olsun. Ama gelinen durumda 1974'ten beri Kibrıs Türkünün var olabilme mücadelesi bitmeyip üzerine yeni oyuncular da eklenip günden güne asimile olmaya mahkum edilmiştir.

 50. HARUN KORKMAZ

  HARUN KORKMAZAylar önce

  Ayrıca adamlar adanın koşulsuz şartsız başkanının Rum olmasını istiyor. Bir Rum tarafından yönetilmeyi Kıbrıs Türk'ü nasıl kabul edebilir ki. Önemli olan her şeyden önce bağımsızlık gerisi teferruat.

 51. HARUN KORKMAZ

  HARUN KORKMAZAylar önce

  Kıbrıs adası Türkiye'nin jeopolitiği açısından çok değerli. Türkiye Kıbrıs'ı çözüm adı altında Rumlara bırakıp da Antalya Körfezi'ne sıkıştırılmayı kabul eder mi?

 52. Timbuk Tu

  Timbuk TuAylar önce

  Yunanistan, Ermenistan gibi, satranç-tahtasında sadece bir piyon - ana oyuncular bu piyonları, kendi menfaatlerini korumak için kurban etmekten hiç kaçınmazlar. ABD veya Fransa Yunanistan ı aynen böyle kullanıyor. Yunanistan la masaya oturmak dahi yanlıştır, çünkü hileden kār etmek, Yunanistan ın tek ana felsefesidir. 10 kere iflas etmiş bir ülke ile karşılıklı ne alış-verişi olabilir ki?

 53. pizza man

  pizza manAylar önce

  Savasip onlari adadan gonderene kadar, bu is bitmez. Onlarin anlayacagi dilden konusmak lazim

 54. Raman Kal

  Raman KalAylar önce

  Köpek harsizlik 👎👎👎

 55. Atahan Dede

  Atahan DedeAylar önce

  1974 yılında Cenevre görüşmeleri kilitlenip Türkiye ikinci askeri harekatı başlatınca İngiltere dışişleri bakanı '' Kıbrıs şu an Türk askerinin esiridir. Fakat ileride Türk askeri Kıbrıs'ın esiri olacak ve Kıbrıs bataklığına batacaktır'' demiştir. Tarih İngiliz dışişleri bakanını değil Aziz türk Milletini haklı çıkardı ve halen Kıbrıs Türk ordusunun esiri ve Türk milletinin mülküdür.

 56. Ugur Vatan

  Ugur VatanAylar önce

  TEK CARE BAGIMSIZ KKTC !! YETER ARTIK AVRUPA BIRLIGI !!! YETERRRRR...

 57. Ugur Vatan

  Ugur VatanAylar önce

  TEK CARE BAGIMSIZ KKTC ! Gerisi adada yine kiatliamlar ve kovulma yasamak demektir ! Yunana hic bir zaman GÜVENME !! Hala Istanbul bizim olacak diyenlere güvenilmez / DENKTASDAN SONRA TAM MILLIYETCI SIYASETCI TATAR - HELAL OLSUN !!

 58. Ümit Yilmaz

  Ümit YilmazAylar önce

  Protokol kuralları ve diplomatik kuralar diye yırtınırlar , bir ülkenin Cumhurbaşkanını, Dışişleri Bakanı'yla muhatap ederler. Ersin Tatar'ın yerinde olsam bu saygısızlığı yutmaz masadan kalkardım, Cumhurbaşkanına karşılık Dışişleri Bakanı ne lan ?

 59. Sevimli Kardeşler Oyuncak Dükkanı

  Sevimli Kardeşler Oyuncak DükkanıAylar önce

  Allah yolunuzu acık etsin sizinle gurur duyuyoruz 🇹🇷❤🇦🇿❤insallah buraya KKTC bayragıni da koymayı nasib etsin

 60. M. Bozkurt

  M. BozkurtAylar önce

  Tek çözüm iki devlet...

 61. mehmet salih bayramoglu

  mehmet salih bayramogluAylar önce

  Rumlar’ı bu hale sokan ve aşırı bir şekilde şımartan Talat ve Akıncı’dır Rumlar’ın antlaşmaya yanaşmamalarının müsebbibi Talat ve Akıncı’dır Bundan böyle Herkes kendi başının çaresine baksın Rumlar istedikleri gibi davranabilirler Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar Biz de aynisini yapacağız Bu iş bitmiştir Zaten çözülmüşü yeniden çözmek de mümkün değildir

 62. azmhyr

  azmhyrAylar önce

  @Λογος Λογος Biraz uçtun dostum, şimdi giriyorum Annan planıyla ilgili Rumların dedikleri her şeye bakıyorum, apartheid ile alakalı bir durum yok. Tamamen Rumların, adadaki Türklere fazla imtiyaz verildiği, ve bu imtiyazların da Türkiye Cumhuriyeti ve askerleri tarafından koruma altında oluğu için kabul etmediler. Halbuki biz askeri çeksek zaten Rumlar açısından iş bitecek.

 63. Λογος Λογος

  Λογος ΛογοςAylar önce

  Sevgili bayım. Yunanlılar Annan planını ırkçı bir apartheid projesi olduğu için kabul etmediler.

 64. Ahsen' in Kütüphanesi

  Ahsen' in KütüphanesiAylar önce

  KKTC Türk tur Türk kalacak. Allah cc izni ve inayetiyle inşaallah.

 65. Mustafa Tsk

  Mustafa TskAylar önce

  Çok şükür Akıncı dan kurtulduk.

 66. Sami Keskin

  Sami KeskinAylar önce

  Dünyada böyle uzun rezil görüşme varmı, sırf iki Rum memnun olsun diye, bağımsızlık ilan edilsin.

 67. Sami Keskin

  Sami KeskinAylar önce

  47 senedir birleşme israrı neden, dünyada herkes ayrılırken kibrısı niye birleşmeye zorluyorlar, iki tane rumun soğuması için taşaklarını neden soğumslsrı için su surpiyoruz, bağımsızlık derhal ilan edilsin.

 68. Yilmaz SAĞLAM

  Yilmaz SAĞLAMAylar önce

  🙏🇹🇷🙏

 69. MUSTAFA BOZKURT

  MUSTAFA BOZKURTAylar önce

  Allah sizden razı olsun Cumhurum, şimdi güzel bir başlangıç yaptık ve sefer bizden zafer Allah'tandır inşallah.

 70. Omer Ramadan

  Omer RamadanAylar önce

  Sayin CB Tatar ağzina yüreğine sağlik sayğilarimla.ayni zamanda sayin Cavuşoğluna saygilar

 71. Dursun Aydinoglu

  Dursun AydinogluAylar önce

  SAYIN CUMHURBAKANIMIZ YUREGINIZE SAGLIK BAKANIMIZADA AYNEN SAYGIYLA SELAMLAR ..

 72. Durdu Altunkurek

  Durdu AltunkurekAylar önce

  Şimdi diyelim ki KKTC nin bağımsızlığı tanındı , Kıbrıs Rum Yönetimi de bizde Yunanistan a ilhak oluyoruz derse , Türkiye nin tutumu nasıl olucak ?

 73. kanmet

  kanmetAylar önce

  Tatar seçilmeseydi neler olurdu düşünmek bile istemiyorum!

 74. Aykos

  AykosAylar önce

  Bence bu çok iyi bir avantaj kıbrısı alıp rumları defettiğimizde ada bizim olacak

 75. Hayatın içinden

  Hayatın içindenAylar önce

  Ersin Tatar Kıbrıs için en doğru karar, bu işi çözerse o çözer. Yolunuz açık olsun . ❤️🇹🇷❤️KKTC ❤️

 76. Ebubekr

  EbubekrAylar önce

  Kıbrıs Türk Kesimini Türkiyeye bağlayacağız az kaldı

 77. Efe Rghg

  Efe RghgAylar önce

  Çin devletine bir kıyak yapılıp ticari birşeyler olabilir, verilmelidir. Ardından 5 BM daimi üyesinden biri olarak tanıdı mı? Olay çorap söküğü gibi başlar, AB dansöz gibi oynamaya başlar.

 78. batu ata

  batu ataAylar önce

  bu ülkenin belini doğrultacağı kalmadı.VEBİTCOİN OLAYNDA MASAK COİNLERİ HESAP SAHİPLERİNE İADE ETMEDİĞİ VE BAZI BİLGİLeRİ-İŞLETMEDE SUÇ İŞLENMİŞSE BUNU PAYLAŞIPDA 15 GÜN İÇİNDE CONLERİNİZİ BU BORSADAN tRANSFER eDİN DİYE UYARI YAPMAYIP VATANDAŞLAIN ZARAR GÖRMESİNE GÖZ YUMDUĞU İÇİN SUÇLU GÖZÜKMEKTE.EMNİYET ,HACKERLENME OLAYINA RAĞMEN GEREKEN HASSASİYETİ GÖSTERMEDİĞİ İÇİN GÖREV İHMALİ VE MUDİ İLE İŞLETME SAHİBİNİN ZARAR UĞRAMASINDAN SUÇLU GÖZÜKMEKTE. VE BU ŞİRKET YASA DIŞI BAHİS OYNATAN TARAFINDAN KURULMUŞ OLMASINA RAĞMEN RUHSAT VERİLMİŞ. RUHSaT VERENLER MUDİLERİN ZARAR UĞRAMASINDAN VE YASA DIŞI İŞLEM YAPANA İŞLETME -BORSA AÇMA YETKİSİ VERMESİNDEN SUÇLU DURUMDA.MASAK EMNİYET BAŞA OLMAK ÜZERE. İLGİLİ DEVLEt KURUMLARINDAN ŞİKAYEÇİ OLUNUP ZARARIN TOPLUCA TAZMİNİ İSTENEBİLİR...emniyet sorguda coinleri,transferleri bulur .fakat dikkat edin. abuk subuk laflar haber olarak veriliyor. emniyet ne işe yarıyor. bul coinleri de mağdurlara dağıt. fakat tık yok...2018 de hackerlenmiş. yine tık yok. neden.belkide işleme sahibi.para ayırmak istedi. bu araştırıldımı.

 79. Hacer Klein

  Hacer KleinAylar önce

  🤲🤲🤲

 80. İlker yavuz

  İlker yavuzAylar önce

  Eşit, egemen kıbrıs türk devletini destekliyorum.Kıbrıs türkü artık bağımsız devlet olmalı ve 50,60 yıl süren bu çözümsüzlük artık son bulmalıdır.

 81. 404 error C

  404 error CAylar önce

  Yunanistanda Fransa,yla Suriyede Rusya,yla Azerbaycanda America ve ermenistanla Kibrista Ingiltere,yle Savasacaz Varmi? Unttugum bisiy varsa tamamlayin canlar

 82. Kenan Şahin

  Kenan ŞahinAylar önce

  Sayın Cumhurbaşkanım sizi yürekten destekliyorum. İyi düşünün, daha olmadı Türkiye Cumhuriyetine ilhak olun, olsun bitsin. Kıbrıslı kardeşlerimizin başımızın üstünde yeri var.

 83. akollix

  akollixAylar önce

  HAÇLI CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR DURUM YOK..

 84. Alex Oku

  Alex OkuAylar önce

  muhtesem ikili

 85. Deep Soul

  Deep SoulAylar önce

  Şu sürede Akıncı isimli şahıs başta olsaydı? Var ol Tatar!

 86. jos 3rol

  jos 3rolAylar önce

  Kurulu düzene devam yani. olan kıbrıslı türklere olacak yine.

 87. Nazif Salsar

  Nazif SalsarAylar önce

  Aslan sıçanı kendine muhatap alırsa tabiki sıçanda aslana aslan gibi görünmeye çalışır

 88. turan horozoglu

  turan horozogluAylar önce

  BU GÖRÜŞMELER ZATEN DOGAL GAZI PAYLAŞIMI IÇIN KIBRISTAKI RUMLARI POLITIKASIDIR YANI YENI BIRŞEY YOK BUNDAN SONRA KIBRIS 2 DEVLETLI ŞEKILDE AYRILMA GÖRUŞMELERINI YURUTULDUGUNU ANLAYIN BAŞKA BIR POLITIKA İŞLERI YURUTULEEMZ.DIŞ İŞLERINDEKI BÜROKRATLARA SÖYLEYIN SADECE 2 DEVLETLI SIYASİ POLITIKA GÖRUŞMELERI YURTUN BAŞKA BIR ŞEYI GÖRUŞMEYIN BU İŞ BITMELIDIR.

 89. Yücel Kahraman

  Yücel KahramanAylar önce

  Adamsın Çavuşoğlu Yörüklerin yuzaki

 90. turan horozoglu

  turan horozogluAylar önce

  KIBRISLI RUMLAR KIBRIS RUM DEVLETINE DÖNÜŞMÜŞSE TÜRKLERDE KIBRIS TURK DEVLETI DIYE YENI GUNCELLEMESINI YPAMALIDIR.2 DEVLETLI ÇÖZUMDUR.KIBRISTA 2 AYRI DEVLET STATUSU OLUŞMUŞTUR.OLAY BU KADARDIR.DIŞ İŞLERİNDEKİ ZATLARA SÖYLEYIN TURKIYENIN GARANTÖRLUGUNU KALDIRMA GIBI INGILIZLERE DEVREDILEMSI GIBI ÇIGIRTKANLARIN SESLERINI KESIN,BIZ TEKRAR KIBRISTAKI TURKLERIN ÖLDURULMESINI KATLEDILMESINI KABU LEDEMEYIZ ÇUNKI KIBRISTAKI RULAR ASKERI OLARAK DESTEKLENEREK SALDIRI POLITIKASI YURUTULDUGUNU SAKIN OLA UNUTMAYIN FRANSIZ-A.B.D VE DIGERLERI ÇEŞİTLI SILAH DESTEGI SUNARAK SALDIRI PLANINI DEVREYE OSKTUKLARINI GÖRUN KIBRISA HAVA SAVUNMA SISTEMLERI KONUŞLANDIRIN,SIHA GIBI SISTEMLERI KOYUN ASKEIR SAVAŞ GEMISI LIMANLARINI BITIRIN BORA VE TOROST FUZELERI GIBI SISTEMLERI HAZIR BULUNDURUN ÖNCE TEDBIR SORNA BARIŞTIR.

 91. Harun Ucak

  Harun UcakAylar önce

  Emeğine dillerine sağlık başkanım çok güzel sözler kolay gelsin

 92. Resad Mehdili

  Resad MehdiliAylar önce

  Ben 3yila yakın Kibrisda yaşadım kendim Azərbaycandanimm..Benim vatanimdir Kibrisim...Tüm varlığımla Kardeşlerimin yanindayim..Can vermekse her karıŞına kanımı tökerim vererim..Yeterki Kibrisimizin Könlü hoş olsun..Iyi ki de Kıbrıs Kardeşlerimizi tanıdım sizi seviyorum ...Yaşasın kalbi büyük Yavru Kibrisimiz.🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿

 93. Orhan Öcal

  Orhan Öcal10 gün önce

  AnlaşamıyoKi KKTC yle resmen bizi kovacak yav😑

 94. Büşra Bodur

  Büşra Bodur21 gün önce

  Can Azarbaycan 🤍🤍

 95. Büşra Bodur

  Büşra Bodur21 gün önce

  @léa toho Kardeşim bu neyin kafası ,arap oldum

 96. léa toho

  léa tohoAylar önce

  1 1993'te bir kez bile kiliseye gitmemiş bir adam olan ben Kacou Philippe'i, bir vizyonda bir Melek beni ziyaret etti ve İncil'in peygamberleri gibi Matta 25:6 ve Apokalips 12:14'ün tamamlanması için bütün dünyaya verilecek bir Mesajla görevlendirdi. Benim dönüşümümün (imana dönüşümün) hikayesi ve aldığım şekilde çağrının ve görevin üç büyük vizyonu şöyledir: 2 Daniel 10:4 - 11'e göre 24 Nisan 1993'te kendimi deniz kumunun üzerinde gördüğüm bir vizyonla imana döndüm, vizyonun devamında yüksek bir piramidin tepesindeydim, sonra başka bir yerde yeniden deniz kumunda ve denizin dibinden askeri bir kamyonun çıktığını ve arkamdan gittiğini gördüm. 7 ŞİMDİ! MESAJ NE DİYOR? Bu Mesaj diyor ki, artık akşam vaktinde değiliz, geceyarısındayız. Bununla birlikte aynı çağ ve Eli'nin aynı Ruhu ama akşam vaktininkinden daha önemli bir "Yeni" Mesaj. O halde Zekeriya 14:7 Matta 25:6'dan farklıdır. 8 O Mesaj diyor ki, dünya kiliseler konseyi, ekümenik kiliseler konseyi, kilise birlikleri, toplulukları, federasyonları ve konfederasyonları... katolik kiliseler, ortodoks kiliseler, metodist kiliseler, Ekankar, Horus tarikatı, luteriyen kiliseler, anglikan kiliseler, mahikari, baptist kiliseler, pembe haç, nasıralı kiliseler, scientologie, ezoterizm, anabaptist kiliseler, vudu, advantist kiliseler, İsanın dostları, Emmaus görevi, derin yaşam, Yehova şahitleri, İsa'nın şahitleri, foursquare kiliseler.

 97. KÜNEFECİHÜsƏYjN

  KÜNEFECİHÜsƏYjNAylar önce

  Aman satma oralar 5-10 yıl içinde değerlenecek 2-3 katına çıkacak aman diyim ... Not =Yatırım tavsiyesi değildir

 98. düsünen deli

  düsünen deliAylar önce

  Biliyorsunuz bunlarla bir anlasma olmayacagini yinede bulusuyorsunuz diplomasi geregi!! Bulusun bklm önümüzdeki yillarda da bir sey olmayacak nasil olsa...

 99. Kemal Kırış

  Kemal KırışAylar önce

  Mevlüt Çavuşoğlu gerçekten işini çok iyi yapıyor. Türkiye nin en iyi Dışişleri Bakanı 🇹🇷❤️🇹🇷💪

 100. AY YILDIZ

  AY YILDIZAylar önce

  İşgal edemedikleri için tanımıyorlar biz bize yeteriz Kıbrıs Türk cumhuriyeti helal olsun elinde sonunda tanıyacaklar

 101. turan horozoglu

  turan horozogluAylar önce

  TÜRKİYENIN GARANTÖRLUGU ALINAMAZ KIBRISTAN ASKER ÇEKILEMEZ VE KIBRISLI TURKLERIN GARANTÖRU INGILIZLER OLAMAZ INGILIZ OYUNLARINA GELMEYIN,SÖZLERE KANMAYIN BIRAZCIK AKLINIZI KULLANIN 2 DEVLETLI KIBIRS OLACAKSA OLUR OLMAZ HERKES KENDI YOLUNA GIDER VE KIBRIS TURK DEVLETI OLARAK YENI DUZENE GIRER YANI KUZEY KIBRIS DEGIL KIBRIS TURK DEVLETI OLARAK ADLANDIRIN

 102. Cengiz Turmuş

  Cengiz TurmuşAylar önce

  BU HAÇLI ORDUSU SAYIN CUMHURBAŞKANI ERSİN TATARIN ÖNÜNDE EĞİLECEK.HİÇBİR HAKSIZLIĞA TÜRKİYE VE KKTC İZİN VERMEYECEKTİR. BUNDAN SONRA GKRY Nİ MUHATAP ALMAYA GEREK YOK.İKİ DEVLET OLMADAN ASLA ÇÖZÜM YOK GÖRÜŞMEYE GEREK YOK.

 103. Onur Durgut

  Onur DurgutAylar önce

  cenevre mi? küreselcilerin onun bunun çocuklarının bulunduğu yer. Babası belli olmayan onun bunun çocuklarınının bulunduğu yerdir, Cenevre. DSÖ'yü tafsiye ile BM'yi Tafsiye ile bu süreç başlanabilir. İslam ordusu İslam birliği ile bu Deccallerin hükmünü bitireceğiz inşALLAH.

 104. Kemal Kırış

  Kemal KırışAylar önce

  Avrupa Rumları şımarttığı sürece tarafsız olmadıkları müddetçe orada hiç bir uzlaşma olamaz.

 105. Yılmaz Özsoy

  Yılmaz ÖzsoyAylar önce

  Bu konuda bu kadar haklıyken pek mantıklı argumanlarla konuşmamışsınız gibi geldi bana saçma sapan argumanları kesin de sağlam temellerle konuşun

 106. Ali Taşan

  Ali TaşanAylar önce

  Çok yazık Denktaşlar ,Fazıl Küçüklerden sonra.... Mustafa Akıncı gibi bir adam nasıl oldu da o İklimde Kendi halkının aleyhinde olan bir kafa yapısına ulaştı ... Herhalde Akıncı Atlılar Katliamı ve Türklerin İNGiliz Üssüne can havli ile. nasıl sığındığını unutmuş....herhalde. Allahtan ERSİN TATAR gibi Yurt sever Liderler de var....

 107. FATIH TALCI

  FATIH TALCIAylar önce

  Avrupa birligi KKTC yi Avrupa birligine alsin ,

 108. İhsan mercan

  İhsan mercanAylar önce

  ⁵⁵⁵55555⁵⁵þ

 109. Senus Rasime

  Senus RasimeAylar önce

  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti saygın devletler arasındaki yerini alacaktır

 110. Senus Rasime

  Senus RasimeAylar önce

  Avrupa’nın çirkin maskesini düşürmek için sabırla çalışmalıyız

 111. Ali Saral

  Ali SaralAylar önce

  Kaç yıl oldu, KKTC yi tanıyan bir ülke var mı dünyada? Rum tarafını tanıyan var mı? Avrupa güreş şampiyonasında rum güreşçiler KIBRIS forması ile güreştiler.

 112. berkay berkcan

  berkay berkcanAylar önce

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 113. berkay berkcan

  berkay berkcanAylar önce

  Ingiltere KKTC yi taniyacak deniyordu?Bir gelisme yok mu.?

 114. Sadrettin Özkal

  Sadrettin ÖzkalAylar önce

  Kıbrısta sorun olsaydı, AB, Rumları üye olarak kabul etmezdi. Sorun zaten çözülmüş. KTCumhuriyetinin tanıtılması çalışmalarının hızlandırılması gerekir.