İSTANBUL DEPREMİ NE ZAMAN OLACAK? Tahliye gemileri hazır! Korkutan deprem açıklamaları

Geçtiğimiz günlerde TRT Haber'de bir haber yayınlandı. Haberin başlığı Olası İstanbul Depremi İçin Büyük Hazırlık! Aynı haber AFAD.GOV.TR sitesinde de yayınlandı.
Onlarca gemi kimi limanda, kimiyse açıkta. Hepsi hazır halde bekliyor. Tek bir görevleri var, olası bir depremde yüz binlerce İstanbulluyu tahliye etmek. Tahliye planı, deprem eylem planının önemli bir parçası. 16 milyonluk mega şehir için tüm hazırlıklar 7,5 büyüklüğünde bir depreme göre yapıldı.
Şimdi tabi bu hazırlık ister istemez endişeye sebep oldu. Acaba bir beklenti mi var, neler oluyor? Teorisyenlerin dedikleri doğru mu? gibi soruların sorulmasına sebep oldu.
Yıldız Teknik'ten Prof. Dr. Şükrü Ersoy katıldığı bir televizyon programında İstanbul depremi için yakın çok yakın dedi. Tahliye hazırlığını doğru bulduğunu ifade eden Şükrü Ersoy 99 depreminden alınan tecrübe ile aynı sıkıntıların yaşanmaması adına yapılan hazırlıkları "korkacak bir durum değil bu bizim gerçeğimiz hazırlıklı olmalıyız" şeklinde yorumluyor.
Bakın bu arada şunun söylemem gerek. İstanbul 99 depreminden sonra çok hızlı büyüdü. 1927 yılında İstanbul'un nüfusu 2 buçuk milyon iken 1999 yılına gelindiğinde bu rakam 9 milyona ulaşıyor. Yani 70 yılda 3 katı kadar bir büyüme yaşanıyor. 1999 yılından sonra ise bu büyüme öyle hızlanıyor ki; 99 yılında 2 buçuk milyon olan istanbul nüfusu bugün 16 milyondan fazla. Bu rakamın içinde mülteciler yok. 20 yılda 2 katına yakın bir büyümeden söz ediyoruz. Kontrolsüz büyümenin sonuçları ortada. İktidarım pahasına da olsa kentsel dönüşümde her türlü adımı atacağım diyenlerin malesef sınıfta kaldığı bir alan yapılaşma... Özellikle de komşu ilişkilerini insani ilişkileri bitiren dikey yapılaşma İstanbul'un kalbine sıkılmış bir kurşundur. Birileri bunu anladı ama ne çare, olan oldu, dönüşü bana sorarsanız imkansız!
Peki olası bir İstanbul depremi için ne durumdayız? Bu konuda kim, ne dedi? Kimler tarih verdi? Bakın şok isimler var listemizde. Dini liderler de var teorisyenler de bilim insanları da astrologlar da... Yorum katmadan hepsini sizinle paylaşacağım. Tabir yerindeyse tarihe bir not düşüyorum...
Kanalımızdaki videolarımızı kaçırmamak için ABONE OLUP BİLDİRİM ZİLİNİ AÇMAYI unutmayınız. SOSYAL MEDYA hesaplarınızdan videomuzun linkini paylaşmanız daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayacaktır.
Instagram ➥ emrahiric
#deprem #istanbul #tsunami

YORUMLAR

 1. Ergün

  Ergün2 saatler önce

  Hocam bu çini atiği roket türkiye denizine düserse bir deprem etkisi olmazi sizce

 2. HÜAF DEBİĞREÜH

  HÜAF DEBİĞREÜH5 saatler önce

  27 Mart 2022 de bekleniyor 4 milyon vefat bekleniyor. Çok değil 10 sene sonra ABD istilası yaşanması bekliyor İstanbul.

 3. A. ÖZ Özkan

  A. ÖZ Özkan6 saatler önce

  büyük ist depreminde 1 milyona yakın insan ölecek ama kimin umurunda ,,, öncelik kanal istanbul projesi ,,,, ölen ölür kalan sağlar devam eder

 4. edAsel ersln

  edAsel ersln6 saatler önce

  İBB de tabutların dahi hazır olduğu söyleniyor.haarp etkisi büyük bence...

 5. Deniz Ushan

  Deniz Ushan7 saatler önce

  ya alah aşkına ne tahliye gemisi depremden sonra denizde tsunami oluyor zaten?

 6. Eco Krc

  Eco Krc8 saatler önce

  Okadar bilgilendirici bir video olmuş ki eneginize yüreğinize sağlık rabbimin hepimizi korusun 🙏

 7. Yusuf Cengiz

  Yusuf Cengiz9 saatler önce

  Nerde cokluk orda b..luk heryeri gezdim istanbulu merak edip gitmedim ne var bu istanbulda biliyorum

 8. Murat Suner

  Murat Suner9 saatler önce

  teşekkürler

 9. deniz özay

  deniz özay11 saatler önce

  Böyle söylemler tipki hatirlatmaya benzer.Eyer hatirlatma iyiye hayirlara vesile ise eyvallah.O som agizlarinizi kapatin.Felaket tellali olmayin.Ufak ufak sallanmalar var olacak.Orayi sadece agaclandirin.Dogaya sahip cikin.önceliginiz hava kirliliginin önüne gecin.Deprem olmayacak.Olasi hazirliklarinizi yapin.

 10. Tolga Sarikaya

  Tolga Sarikaya13 saatler önce

  Ulan burda allah amin muhammed dini fetvaları sıralıyorsunuz ölümdende tırsıyorsunuz süslümanlar ölmekten neden korkar muhammedin ümmedi cennetin kapılaŕı sizleri bekliyor.

 11. feza aaa

  feza aaa14 saatler önce

  Tedbir için zaman kaldı mı acaba!

 12. feza aaa

  feza aaa14 saatler önce

  Geniş bir araştırma olmuş! 😊👍 Tebrik ederim! Değişik konularda devamını bekleriz! Çok iyi biliyoruz başkasını suçlarken kendileri hangi makamdaydi!

 13. feza aaa

  feza aaa14 saatler önce

  Fay hatlarını taşımak haaa! !!😊....😢

 14. Osman Taşdelen

  Osman Taşdelen15 saatler önce

  Buraya bir tarih bırakıyorum Yıl : 2022 MART NİSAN MAYIS Ayları Müneccimlik değil Depremin Tarihi

 15. Koin Takip

  Koin Takip15 saatler önce

  İstanbul'u boşaltalım yerimize kim gelsin onu da söylemişler mi 😁 siz ABD nin çalıştırdiği haarpa tedbir almayın, uçakları gökyüzünde metal oksti bıraksın haarp sinyalleri o demir oksitlere dalgalar gönderip gökyüzünü 50 santigrat ısıtıp atmosferik sıkışma yapsin, haarp sinyallerini fay hatlarına göndersin, gökyüzündeki gece radara yakalanmaya cisimlerle gece gündüz Türkiye de deprem oluşturmaya çalışsın siz bunu açık etmeyin bol bol korku salın. haarp yüklü gemileri unuttum onları da yazayım. Bol bol bu ara karasularimiz da geziyorlar. Şeyh öyle dedi şeyh böyle dedi.

 16. GÖKHAN

  GÖKHAN17 saatler önce

  Bu toplum refahın kendisini azdırdığı ALLLAH cc açıktan isyan eden bir toplum oldu bu toplumun helak olması na meselesidir çünkü bu ALLAH cc sünentidir.

 17. Nur Alim

  Nur Alim19 saatler önce

  Kıbrısi ıngiliz casusu Evliya filan değil. Şayet söylediği şeyler Küresel şeytanın planlaridir

 18. Hatice Pekkan

  Hatice Pekkan21 saatler önce

  Peki kontrolsüz nüfüs yoğunluğu var diyorlar yoksa buda mı nüfüs azaltma projesi

 19. Hüseyin Kocaman

  Hüseyin Kocaman22 saatler önce

  Neyi bekliyoruz depremi mi? Bak Muhiddin Arabi demiş, kıbrısî demiş ha bir de gavurlardan da Nostradamus da demiş demiş de demiş. Ha bak ataisle sizden de demiş. kim ne demiş? Celal Şengör canım. Olası İstanbul depreminden sonra Türkiye işgal edilir! Bak bunun için olabilir. İşgal! O kadar tahliye hazırlığı yapılıyor. Alamanyadan oğlum gelecek onu evlendireceğim diye değil herhalde? 🙃

 20. Nur Turkoglu

  Nur Turkoglu22 saatler önce

  Dikey yapılaşmaya karşı çıkanlar bu yapılaşmalar kimin döneminde oldu Allah güzelim istanbulu korusun olacaksa sadece gökdelenler yıkılsın siluetini korumuş olur kimseye bişey olmasın inşallah

 21. scelebiog

  scelebiogGün önce

  Ali Ağaoğlu mu?? İstanbul u Karadenizli, bu çakal tipler bu hale getirdi şimdi de beton tabutlarıni onlar yerleştirdi! Bu açıklama öylesine terbiyesizce ki! Ataşehir yeni sahra tarafında yaptığı "Sözde' rezidans, altı eski çöp depolama alani olduğu ve rehabilitasyon geçirmeden dikildiği için oraya, Satıştan çekildi be !! Münasip yerlere gerekli ödemeleri yapıp sonra da çatır çatır, bizim sonradan görmelere sattı! Bu konularda konuşacak son kişi, Sapik! Deprem gerçeği doğru ama zeminden hiç bahsedilmiyor, her yer bir değil, öyle kaya yerler var ki, bina sağlam kalıyor. Bizi yönetenlerin birşey yapacağı yok, herkes kendi evine baktirsin!

 22. scelebiog

  scelebiogGün önce

  Kim olduğunu bilmediğimiz, ehliyetinin ne olduğunu bilmediğimiz abuk sabuk isimli kişilerin kehanetleri ile mi olacak deprem!! Deprem tabii ki olacak çünkü bu doğal bir süreç. Deprem olmazsa ne ağaç olur, ne yiyecek bulabiliriz, ne yaşam kalır! Deprem öldürmez bina öldürür!!

 23. Oyun Kralı

  Oyun KralıGün önce

  Allah korusun ama biz ne kadar önlem alsak bile Allah isterse düz yolda otururken bile vefat edebiliriz kormayın önlem alın yeter sonuçta bu depremde ölmezsin 1 sene sonra ölürsün fark etmez sonuçta er yada geç sen de ben de ölücez

 24. şeyma ş

  şeyma şGün önce

  evet heryere bina diktiler ne nefes alacak yesillik biraktilar nede kacicak binasiz bos alan

 25. Emine

  EmineGün önce

  İnşallah yaz mevsiminde olmaz ..cesetleri çıkarana kadar koku alır başını gider.Allah muhafaza...99 derpreminse enkazda kalan biri olarak diyorum.

 26. Masal Kızı

  Masal KızıGün önce

  Bilimin söylediklerini hocaların kerameti gibi yansıtmak, beyin tembelliği olan bir ülke için son derece ikna edici.

 27. Hilal Hayat

  Hilal HayatGün önce

  Bence saibeli bi deprem olur olursa,golcuk 99 depremi birileri Tarafindan yapildigi yazilip cizilmisti.simdide

 28. Yusuf Mengi

  Yusuf MengiGün önce

  sizde utanma olsa allahın işine karşmazdınız , ulan zorla deprem mi yaptıracaksınız utanmanız da yok

 29. Senay Colak

  Senay ColakGün önce

  17 Ağustostan bu yana ıstanbul için çok endişeliyim! felaket geliyorum diyor açık açık ama ne kadar güvendeyiz orası meçhul ! şişli deki binamızı 6 yıl önce kat malikleriyle sonunda anlaşıp mütaite verip yeniledik ama ne kadar güvende olur evlerimiz ve içinde yaşayanlar !?

 30. Mn

  MnGün önce

  Bence İstanbul'u terk edin Allah korusun .yeterli mi tahliye gemileri

 31. Fahri Yıldız

  Fahri YıldızGün önce

  Gemi ile tahliye tamamda bu iktidar 18 yıldır deprem adına neden bir şey yapmadı peki sorunu böylemi cözüyor vallahi buna gülmekten başka bir şey yapamıyorum insanların aklı ile dalga geçiyorlar ben geçirmem kardeşim

 32. Bahar Eren

  Bahar Eren15 saatler önce

  Toplanan deprem paraları İstanbulu yeniden yapardı onuda yediler

 33. HASAN ACAR

  HASAN ACARGün önce

  ADNAN OKTAR MESİH DECCAL DIR ŞEYH NAZIM ONA HİZMET EDEN BİRİSİ ADNAN OKTAR İSTANBUL U KENDİNCE FETHETMEK İÇİN PLAN KURUYOR DEPREMİ BOMBA YADA HAARP SİLAHI İLE YAPACAKLAR İSTANBUL U BOŞALTIP ELE GEÇİRMEK İÇİN

 34. ErroR LoG

  ErroR LoGGün önce

  Arkadaşlar hiç bir tedbir almazsanız Allah ne yapsın akıl vermia size beyin vermiş bu şöyle biseye benziyor ."Araba almisin hiç bakim yaptırma , parça değiştirme sonra , Aynaya as büyük yazıyla Allah korusun."...

 35. Aynur Kara

  Aynur KaraGün önce

  Konu dikkatimi çektiği için izlemeye karar verdim her ne kadar üzücüde olsa. İzlerken şunu farkettim, anlatım diliniz, ses tonunuz ve diksiyonunuz harika. Normalde sadece beğeni tuşuna basar giderdim fakat dediğiniz gibi birde takip edip, bildirim butonunu açmayı unutmadım 😀, sayfanızıda ziyaret ettim ve gerçekten ilgimi çeken videolar dikkatimi çekti. Bir takipçinız daha oldu. Başarılarınızın devamını dilerim.

 36. Emrah İriç

  Emrah İriçGün önce

  Aynur Hanım merhaba. İltifatın bu kadar naif anlatımını da ilk sizden gördüm. Siz de kelimeleri kesinlikle çok iyi kullanıyorsunuz. Yazım diliniz bunu bağırıyor. Acizane yazı yazmalısınız diye geçirdim içimden 🤗 Çok teşekkür alakanız için 👏 Sevgiyle kalın...

 37. Naziktar Altintas

  Naziktar AltintasGün önce

  Neler oluyor herkesi eve kapattılar....?... istanbulu işgalmi ediyorlar acaba....?...o gemiler kimin....

 38. kerem taşkıran

  kerem taşkıranGün önce

  çanakkale çok sallanır mı ben havalimanının ordayım ölmek istemiyorum

 39. Emrah Yalcin

  Emrah YalcinGün önce

  Harp silahıyla deprem i ve şiddetli hava olaylarını etkileye bilecek seytani teknoloji ye sahip devletler ve malum aileler var bunlar dünyaya yapacaklarını saklayarak değil göstere göstere yapıyorlar zaten bnde diyorum deprem olacak alim olmaya gerek yok virüsün geleceğini bilgeyts de söyledi Vahit inmiyor heralde bunlara Allah a kafa tutuyorlar şeytanın çocukları elbette Allah’ında bir planı vardır bizi satilmış lideler be din adamları bu felakete sürüklüyor

 40. Eftate Ismail

  Eftate IsmailGün önce

  Yüzde yetmisi Ne ollacak bu milletin Hali.

 41. nurşen Karabulut

  nurşen Karabulut2 gün önce

  Deprem bahane, şehri boşaltmak için senaryo.. Vatandaş varken o şehri ele geçiremezsiniz..

 42. M D

  M D2 gün önce

  kötüler gebersin.... ALLAH BÜYÜK.... BU KADAR AYMAZLIK, elinde yetkisi olup da kötülüklere göz yumanlar ALLAH HESAP VEREMESİN

 43. Cengiz Han

  Cengiz Han2 gün önce

  İstanbulu boşaltmayın

 44. Ahmet SARI

  Ahmet SARI2 gün önce

  Benim babam madencilik için makina üretiyordu yıllarca istanbula gidip geldi yığma toprağım üstüne inşaa edilmiş bir şehir diyor ve düşünülenden fazla ölüm olacak diyor binaların iyi olması önemli değil :) yığma toprağın üstünde dedi 40 yıl gittim geldim dedi para ile o şehirde oturmam derdi yedi tepeside yığma derdi ben olsan müstakil evlere gece kondulara geçerim istanbulda sahil şeridi olduğu gibi yığma toprak bir tane bins kalmaz derdi istediğin kadar perde beton at yığma toprağın üstünde hiçbir bina tutunamaz derdi işi zor istanbullunun bir fatih kalırsa kalır diyor oda eski yerleşim yamaç olan tek katlı evler bile çökecek derdi yığma toprak üstünde kısaca :) hepimiz öleceğiz nasılsa takmanın manası yok yollar bile yığma toprak üstünde fore kazık yok :) istanbula kimse giremez derdi bu sebeple bursadayız biz aptalmıyız derdi çocukların iyise en büyük zenginlik bu istanbula bir kere yerleşen bir daha o şehirden çıkamaz :) bir nesili yok edicek derdi bursa ve izmir günü geldimi en güzel şehir olacak yatırımı bu yüzden bursaya ve size yaptım derdi ben canımı ve sizleri yolda bulmadı. Derdi İstanbula günü birlik gidin gelin diyor hep bizde böyle yapıyoruz belli oteller dışında kalmayız hiçbir zaman İstanbulun yüzde 5 i sağlamdır bina olarak gerisi mezar devlet depremden sonra istanbulu kapatır girilmez bölge ilan eder derdi askeri olarak kullanır ondan sonra derdi :) şaka gibi ama gerçek Tüm İstanbullular için yazdım :) hiç korkmuyorsunuz değil mi :) bence korkun bu haber bile bence hafifletilmiş işin boyutu daha da kötü

 45. Zkry Dmrkl

  Zkry Dmrkl2 gün önce

  İNSANIMIZ ACGÖZLÜDÜR VER VER DOYMAZ İMAN DERSEN ZATEN YOK DEVLET ELİYLE ZATEN HOŞ GELDİNİZ ÖLÜME İMANLA ÖLEBİLİRSEK TABİ BİDE ORASIVAR HİC KİMSENİN DÜŞÜNMEDİGİ DEDİGİM GİBİ HOŞ GELDİNİZ ÖLÜME BUYRUN ÖNDEN

 46. Zeynep Kumaş

  Zeynep Kumaş2 gün önce

  Gemilerle insanlar nereye götürülecek ve deprem denizde olursa gemi ne işe yarayacak???

 47. Mustafa Beycur

  Mustafa Beycur2 gün önce

  Emrah by depremi önceden biliyorlarsa hazırlık yaptılarsa gemilerle burda bir soru işareti var. İstanbulu boşaltmak 3..5dakkalık bir iş değil. Saatler öncesinden bildirceklerse bir tezgah var suni deprem yaratabilirler.99 depremi gibi. İstanbulu ele geçirmenin enkolay yolu...

 48. Mustafa Arı

  Mustafa Arı2 gün önce

  Herkez doğduğu yere bataklık sineği gibi bir yere yığılma olursa devlet ne yapsın felaket kaçınılmaz birazda kendimizi sorgulayalım taşı toprağı altın alın size altın

 49. Mustafa Beycur

  Mustafa Beycur2 gün önce

  Debrem allahtan geliyor korubizi derken şirkmi koşuyosunuz karşımı geliyosunuz.

 50. Emine Çoban

  Emine Çoban2 gün önce

  Emrah hocam, videolarinizda sözcükler donuyor kesiliyor ara sıra

 51. Emine Çoban

  Emine Çoban2 gün önce

  @Emrah İriç Problem yok Hocam, ilgiyle takip ediyoruz. Allah ilminizi arttırsın⚘

 52. Emrah İriç

  Emrah İriç2 gün önce

  Bu videoda böyle bir sorun oldu malesef. Anlaşılır olduğu için yayınladık. İnşallah bir sonraki videolarda sorun olmayacak. Teşekkür ederim ilginiz için 👏🤗

 53. Atll Studio

  Atll Studio2 gün önce

  Bilim kanali zannettim,yobaz kanaliymis,haciya hocaya kibrisiye bagladilar yine.

 54. Emrah İriç

  Emrah İriç2 gün önce

  Bi dakika, kimseyi savunacak değilim, ancak yobaz kanalı hiç hoş değil! BU videoda her görüşe yer verdim. Bahsettiğiniz kişi de öngörüleri milyonlar tarafından kabul edilen biri, adına kehanet şeyin ne derseniz deyin 10 yıl önce söylediği bir çok şey gerçek oldu, bilirsiniz ki bu isimler dikkate alınarak takip edilir. Bugün FBI dahil istihbarat kuruluşları bu isimlerin görüşlerini öyle bir dikkate alıyor ki... Mesele din vesaire değil, bilmiyorum anlatabildim mi? Nostradamus gibi düşünün, yobaz kanalı ağır lütfen, üzdünüz. İyi geceler

 55. nur Türki

  nur Türki2 gün önce

  yav bisey söylerken baska biyeri açıkta bırakiyorsunuz....hem tusunami olacak hemde gemiler denizde bekliyor tusunami olduğunda o gemiler kanatmı takacakmıs.. eh yıkılan evlerimizin bahçesine parkederler yada siteler arasında olusan kanallarda yüzer o gemiler

 56. Nizamettin Sasmaz

  Nizamettin Sasmaz2 gün önce

  göklerden haber geliyordu birilerine deprem haberi gelmemişmi ne zamansa istanbul dışına çıkalım bir iliklerini görmedim bari bu şekilde halka iyilik etsinler. İsimleri ak olanlara bişi olmaz onları diyanet kurtarır ne diyorlar biriktirdiklerinizin altında kalaçaksınız izin verenler deyil susan halk çezasını çeksin allah dünyayı neden yıkar ne olurda yıkmaktan vaz gecer onu konuşmalı

 57. Selma İncibas

  Selma İncibas2 gün önce

  İstanbulu boşaltmak nedir yaaa cok sacma okadar deprem oldu sehirmi boşaltıldı kim evini barkini bırakıp kaçar Allahin dediği olur İstanbul boşaltılısa evet bağımsızlık belki kaybedilir Allah korusun Bu kadar biliyordu bu insanlar baştan alsalardı önlemlerini Rabbım esirgesin korku pompolamissiniz resmen

 58. Cengiz Han

  Cengiz Han2 gün önce

  Herkes İstanbulu almak ister zaten

 59. Cengiz Han

  Cengiz Han2 gün önce

  Eğer dakikalar sürecek 9 büyüklügünde bir deprem olursa Bağımsızlık gerçekten risk altında olacaktır 7.5 üstü hatta

 60. Nercin Cevher

  Nercin Cevher2 gün önce

  Peki tusanami olursa o gemiler ne olacak

 61. Hacer Klein

  Hacer Klein2 gün önce

  AGZINIZA SAGLIK EMEGINIZE SAGLIK SUPER BIR VIDIO KORKUNÇ BIR MANZARA. HALK OKADAR SUÇLU BIR INSAN PARAYA TAPARSA ( BU TÜRK MILLETI TAPIYOR ÖLÜM??? NE OOO DIYEN BILE YOK) BU HALK RESMEN PARA ICIN ÇIKAR ICIN MEMLEKETINI KÖYÜNÜ ARAZISINI TERKEDEREK BU ISTANBUL CEHENNEMINI SEÇTILER MILYONLARCASI. GÖKYÜZÜNÜ BILE GÖRMÜYORLAR BUNLARIN ICINDE KORKUNÇ NEGATIV ENERJILER DOLASIR BEN SEHRIN GÜZELLIGINI BIZI SÖMÜREN BIR AVUÇ INSAN YASIYOR ORALARDA. ALLAHIM KORUSUN KOLLASIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HERKESIN DEMIYECEM CÜNKÜ ISTANBULDA MILYONLARCA VATAN HAINLERI KANLI SÖMÜRGECI EMPERYALISTLERIN KATILLERININ IC DÜSMANLAR YASIYOR. OLAN BIZIM TÜRK MILETININ FAKIR FUKARA HALKA OLACAK DÖNÜN DÖNÜN KÖYLERINIZE NEVAR BU SEHIRDE.

 62. Türkan Yılmaz

  Türkan Yılmaz2 gün önce

  👍👍

 63. Ibrahim Gürkan

  Ibrahim Gürkan2 gün önce

  Haziran da bekleniyor.

 64. Hakkı Keskin

  Hakkı Keskin2 gün önce

  Nezaman ne olacağına allah rabbim bilir her kes birşeyle söylüyor şükreden yok israf çok para şan şöhret insanlığın gözü kör etmiş denizi doldur ev yap deniz kayıyor çöküyor dönün köyünüze şukredin yetinmeyi bilin yetmiyor armiyor demeyin yalan bu dünya anlamadinizmi Z kuşatmış bana göre son kuşak dediğin gibi kormayan otursun vergi nin her türlüsü veriyoruz denetleme yok paran varsa her kapı açılıyor bu ülkede anlamadığım bir konu var ki devlet niye göz yumuyor zararı yine devlet çekecek dediğin gibi biz bilmeden bekliyoruz yazımızı para göz olmuş bu dünya onların olsun sonrasını düşünmeden slm aleyküm .ve aleyküm slm tsk ler bilgi için

 65. Ozan Kaçmaz

  Ozan Kaçmaz2 gün önce

  Kıbrısi dedin olayın bitti

 66. Emrah İriç

  Emrah İriç2 gün önce

  işte bu yüzden her görüşten açık olmayanlar bizi takip etmesin diyorum. Çünkü her fikre açık olmayanların zaten kendi doğrusu vardır ve onun doğrusu yanlış da olsa doğrudur ve peygamber de gelse değişmez. İşte bu yüzden kutuplar her zaman olacak ve uzlaşı hiç olmayacak.

 67. Muzaffer Baştuğ

  Muzaffer Baştuğ2 gün önce

  O izin verenler suçlu olmaktan ziyade katil olacaklar

 68. DECCALİN SAHTE CENNETİ

  DECCALİN SAHTE CENNETİ2 gün önce

  Zina ve zulüm çoğalınca Zelzele olur Hadisi Şerif D.A.A.R.P.H.A = YAPAY DEPREM NACİ GÖRÜR 7.00 ÜZERİNDE DEPREM BEKLİYOR ŞEYH NAZIM KIBRISİ 'DE İSTANBULU BOŞALTIN DEDİĞİ VİDEOSU VAR VARIN KARARI SİZ SÖYLEYİN

 69. Buğra derler bana

  Buğra derler bana2 gün önce

  Hocam şu yks bitsin de sonra olabilir

 70. Fatih Ağzıeğri

  Fatih Ağzıeğri2 gün önce

  İnşallah İstanbulda deprem olmaz 🇹🇷

 71. salim barak

  salim barak2 gün önce

  Tanrının kazık olarak çaktığı dağların depremi engellemediğini anlayağız en azından.

 72. Yasin Yanball

  Yasin Yanball2 gün önce

  6:44 allahtan baska kımse gelecegı bılemez bırak bu palavrayı dereceyı bılıyosun kac dk olucagını bılıyon yav hadı rodan be kuranda bıle yazıyor allahtan başka kımse gelecekte ne olacagını bılemez

 73. gulsen buyukcam

  gulsen buyukcam2 gün önce

  Yeni bir deprem seneryosumu milleti korkutmak için bırakın bunları milletin canı burnunda,

 74. Ekiskalibur Nirvana

  Ekiskalibur Nirvana2 gün önce

  Depremin zamanını bilmek mümkün müydü, ne ayaksiniz

 75. Visal

  Visal2 gün önce

  Emrah Bey, Celal Şengör'e "fay hatlarını değiştiremez miyiz?" şeklinde soru soran kadın/öğrenci, twitterda bunu etkileşim almak için yaptığını ifade etmişti. Çok ciddiye almamak gerek.

 76. Züleyha Kırcaoğlu

  Züleyha Kırcaoğlu2 gün önce

  Kanal Istanbul yapanlara anlatsaniz

 77. Erkan Hökkaş

  Erkan Hökkaş2 gün önce

  1970 li zamanlar. Sanayağ ve Benzinin karne ile alındığı zamanlar diyor ya şair orada. İşte o anlar da bu Türkiye gençliğini elinden alanlara haram zıkkım olsun. Bizi darbe ile uğraştırdılar elin avrupalısı uçtu gitti. İçimizdeki pis hainler yüzünden bu durumdayız işte.

 78. Erkan Hökkaş

  Erkan Hökkaş2 gün önce

  Rabbim ülkemizi her türlü doğal afetten korusun İnşallah

 79. Sema Aydın

  Sema Aydın2 gün önce

  Aminnnnnnn

 80. Enes Patır

  Enes Patır2 gün önce

  Boş yapmayın ya

 81. Seher Emekli

  Seher Emekli2 gün önce

  İnsanlar nereye gitsinler orada çalışıp kazanıyor evlerinde orada eskiden miş göç eder yaşarmış insanlar nasıl bosalttilsin ki

 82. Nehir Özdemir

  Nehir Özdemir2 gün önce

  Nazım kıbrısinin konuşmasında depremi beklediği tarih olarak kendisinin öldüğü 2014 yılını söylediğini belirtseymişsiniz keşke

 83. Mert özdinçer

  Mert özdinçer2 gün önce

  Emrah senin şu acayip çıkardıgın ses tonu insanı boguyor, ne içiyosun?

 84. Baris Coskun

  Baris Coskun2 gün önce

  Bu nasıl bir Akıl Debrem olduktan sonra tahliye edicekler Eğer İstanbullu yu düşünüyorlarsa debrem olmadan tahliye etsinler çünkü debrem den sonra Tahliye edemezler Çünkü Debrem 9+ olucak tsunami olucak o gemilerin hebsi batıdaki köprü yıkılıcak Nasıl tahliye ediceksiniz şimdi?

 85. Baris Coskun

  Baris Coskun2 gün önce

  Asıl suçlu hükümetler istanbulun Nüfusu 5 milyonu geçmemelidir Ve binalar yatay yapılmalıdır Ve binalar Sağlam yapılmalı dı Anodolu dan göç aldı istanbul yıllarca şimdi 17 milyon nüfus Debrem 7.5 şiddetinde olsaydı iyiydi Ama 9+ olucak malesef Milyonlarca İstanbullu ölücek Debrem Adalar fay ında olucak En son 1509 da olmuştu Adalar fay ında 500 senelik enerji birikti atım 5-6 metre olucak Tusunami de var istanbul Japonya'dan daha kötü daha büyük tusunami olucak İstanbul Simdiden Tahliye edilmeli Debrem olmadan Eyvah demeden Sonra o Ölen milyonlarca insanın vebali kimin olucak acaba ?

 86. naz yilfix

  naz yilfix2 gün önce

  Ya ancak korku pompaliyorsunuz deprem heryerde olabilir herşeyin sahibi ALLAH bilir yok gemi hazirmista falanca filanda ALLAHTAN başkası bilemez belki 20 yıl sonra belki 50 yıl sonra nerden biliyon

 87. Azra Gül

  Azra Gül2 gün önce

  Olur tabi Mubarek günde kumar haneler fuhuş lgbti Nimeti İnkar Şükürsüzlük Mazlumun yetimin hakkını yemek Lut kavminin Helakı bunlara ders degil her türlü sapıklık Son hatta tiktok denen bir Sapıklık var Kocası karısını Kadın kocasını Ninesini Çocugunu Kardeşini Para İçin Namus Ahlak hiçe Sayılıyor Ve biz müslümanız deniyor her Ahlaksızlıgı paylaş Sonrada Bela bekleme🤧🤮👊

 88. DAVUT POLAT

  DAVUT POLAT2 gün önce

  Zaten kriz var ülke de böyle bir deprem olmasi halinde herseyimizi kaybedeceğiz istanbul da olasi büyük felaket tüm ülkeyi yok eder

 89. Said Cevizci

  Said Cevizci2 gün önce

  Artık şehir yaşamı da çöküyor bence. Yani demem o ki insanların mümkünse köylerine, memleketlerine dönmeleri hem deprem açısından hem de orada kendi işlerini kurmaları açısından çok yararlı olur. Tabii mümkünse.

 90. Said Cevizci

  Said Cevizci10 saatler önce

  @Tolga Sarikaya hmm tamam o zaman hadi iyi günler...

 91. Tolga Sarikaya

  Tolga Sarikaya13 saatler önce

  Sen dön o zaman millete diyene kadar kendin git seni gören de gider belki kolpacılar

 92. Emel Bolle

  Emel Bolle2 gün önce

  Emrah Bey, yine çok güzel bir paylaşım olmuş. Biraz endişe biraz da korkuyla izledim. Sanırım İstanbul'da sevdikleri olan herkes aynı kaygıyı yadiyordur. Hoş İzmir'de yaşadığımız deprem bizleri biraz daha uyandırdı.Neden bekleniyor anlamış değilim. Evet hepimiz susmuşuz. Artık birilerinin sesimizi duyması gerekiyor. Teşekkür ederim bu güzel paylaşım için.

 93. D&B

  D&B2 gün önce

  En kısa sürede İstanbul'dan gidicem doğal hayatı sakin yaşantıyı özledim 🎄

 94. Nur Sema

  Nur Sema2 gün önce

  Harp uygulamasınlarda Allah zaten merhamet eder kullara kaldıysak yandık ben izmirdeki olan depremde harpdan şüpelendim benim fikrim tabiki ama şu harp teknolejinisini ülkemizde yapsa keşke

 95. İbrahim EREN

  İbrahim EREN2 gün önce

  Arkadaşlar küçükçekmece gölüne uzaklığı 7 km falan olan tokinin 2008 yılında yaptığı askeri lojmanda oturuyoruz sizce bizim bina yıkılırmı? (Toki bizim sitenin karşısına birde genel merkezini yapmış , 5.7 lik depremde kontrole geldiler sağlam dediler ama sizce doğrumudur?)

 96. byforce

  byforce3 gün önce

  Bu kadar insan konuşuyor neden hiçbir icraat yapılmıyor neden yapılan hatalar düzeltilmiyor ? Risk içeren binaların yıkılması gerekmez mi ? Deprem olduktan ve insanlar öldükten sonra bu insanların söylediklerine bakıp zamanında söylemişlerdi demek için mi bekleniyor ?

 97. Jk ZL

  Jk ZL3 gün önce

  Çok korkuncu ,Kazakistan a gelın ler 2 aylık bız karşilıcagız sizı 😔🙏bizim kardeşlerimiz siz

 98. Zeyzey

  Zeyzey2 saatler önce

  💙

 99. ctgh rsvp

  ctgh rsvp5 saatler önce

  🙏🙏🙏💕💕💕💕

 100. Covid18

  Covid183 gün önce

  Allah sonumuzu hayır etsin. Rabbim korusun öyle bir afetten

 101. Tamer Turan

  Tamer Turan3 gün önce

  Depremi bilmem ama amerikanın planladığı uzaylı istilası var bu projeyi istanbulda yapacaklar

 102. Elif Tolunay

  Elif Tolunay2 gün önce

  Bende depremi bilmiyorum ama uzaylılar bizim milleti bence yok edemez çünkü hepimizin bi silahı annelerimizin terlik, yaşlıların bastonu, babalarımızın dayak, biz de artık ders kitaplarıyla felan savaşırız artık hatta bizim millet uzaylılar arkadaş olup çay bile içerler çünkü bizim millet deli ( biraz moral olsun diye böyle bir şey yazdım ama bizim millet harbi yazdığım şeyleri yapabilir ondan şüphem yok)

 103. Tamer Turan

  Tamer Turan3 gün önce

  Hayatta kalan olursa gemiyle tasirsiniz

 104. Emre Özdemir

  Emre Özdemir3 gün önce

  Bütün sanayiyi marmarays yığarsan anadoluya yaymazsan depremde ekonomide çöker devlette çöker olası marmara depreminden doğudaki insan bile etkilenicek

 105. O' Neal

  O' Neal3 gün önce

  Güzel fikir denizde deprem olmuyo zaten 🤣🤣🤣

 106. Yunus Türk

  Yunus Türk3 gün önce

  Allahın dediği olur.. ☝

 107. STU BS

  STU BS3 gün önce

  Abi olmama ihtimali var mı korkuyomda

 108. sahra evrensel

  sahra evrensel3 gün önce

  devlet insanların binaları yenilemesine engel oluyor emsaller arttırılmazsa insanlar eski binada oturmaya meraklı değil maddi gücü yok insanların

 109. Idris Kaptan

  Idris Kaptan3 gün önce

  İNŞALLAH UYKUDA YAKALANMAZLAR. İNŞALLAH COK KAYIPLAR OLMAZ.

 110. CJ

  CJ3 gün önce

  18 mayıs 2021de olcak rez

 111. TAVUK DÖNER

  TAVUK DÖNER3 gün önce

  Neden 18 Mayıs 2021 tarihinde Büyük İstanbul Depremi olacak diyorsunuz

 112. Serkan Öz

  Serkan Öz3 gün önce

  AFAD olası alternatif tahliye olanaklarını güzel bir şekilde sıralamış ama bunların büyük kısmı o an devre dışı kalacaktır. Demir yoluyla tahliye planını unutun ve direkt üzerini çizin. 99 depreminde demir yollarının ne hale geldiğini gördük. Deniz üzeri tahliye bazı noktalarda mümkün ama orada çok küçük bir yerde sıkışıp kalacaktır. Planlandığı gibi yapılabileceğini pek sanmıyorum. Kara yolu için zaten konuşmaya gerek yok! Birçok anayol kenarında yıkılma ihtimali olan büyük yapılar var. Onlardan birkaçının bile yıkılıp yolları kapatması oradaki tüm karayolunun tıkanmasına yeterli. Açıkçası İstanbul bir mayın tarlası gibi. Tahliyeler çok uzun ve karmaşık şekilde sürecektir. Nüfusu 20 milyona dayanmış ve plansız şekilde yapılaşmış bir şehri öyle büyük bir afet sonrasında ne sürede ve ne ölçüde tahliye edebilirsin bu da muamma. Henüz deprem tartışmaları başlamadan 3-4 yıl önceden çevremi uyarmaya başladım. Bu deprem adım adım harekete geçiyor ve hiç ummadığımız bir anda vuracak. 7,5 olası ama eğer 8 ila 8,3 arası olursa da şaşırmayacağım. Bu konuda Ahmet Ercan hocamıza pek katılmıyorum. Zira kendisi bir depremin 7 ve üzeri büyüklüğünde olması için 40 km'nin çok üzerinde bir kırılma olmasının şart olduğunu öne sürmüştü. Kendisine bir yerde Düzce depremini hatırlattığımda bir yanıt alamamıştım. Çünkü Düzce depremi 39 km civarı bir kırılmaydı ve oradaki büyüklük 7,2 idi. Herkes farklı şeyler öne sürüyor ancak değişmeyecek bir gerçek var ki öyle ya da böyle bu deprem İstanbul'u silindir gibi ezecek ve sonrasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

 113. Eko Moba

  Eko Moba3 gün önce

  evt çok net sıçtık

 114. Taner Öztürk

  Taner Öztürk3 gün önce

  Dini liderler ne zamandan beri bilimsel konularda fetva verir oldu. Yazık çok yazık!

 115. yeşil beyaz

  yeşil beyaz3 gün önce

  İSTANBULDA işçi olanlar köylerine donmeli İstanbulu terk edin en azından köyde hayatta kalirsiniz